Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Adam Lambert

Turnede

Resimler

Adam Lambert
  • 20.012.929
    skroplama
  • 574.361
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Adam Mitchel Lambert (d. 29 Ocak 1982), ABD’li şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu.

Mayıs 2009’da American Idol adlı yarışmanın sekizinci sezonunu ikinci olarak bitirmiştir. Lambert, Amerika’da büyük bir müzik şirketinde pop sanatçısı olarak kariyerine başladı.

Lambert ilk solo albümü For Your Entertainment’i 23 Kasım 2009’da RCA Records/19 Recordings şirketi aracılığla yayınladı. Albüm ilk haftasında Amerika’da 198,000 kopya satarak 12 Aralık 2009 tarihli Billboard 200 listesine 3 numaradan giriş yaptı.

Kariyeri

Lambert, on yaşından beri sahne oyunculuğu yapıyor. San Diego’nun Lyceum Tiyatrosu’nun bir eseri olan «You’re a Good Man, Charlie Brown«‘da Linus rolünü oynadı. On iki yaşlarındayken «Fiddler On the Roof«‘un bir oyununda rol aldı ve genç yaşta oyunculuğuna Hello, Dolly!, Chess, Camelot, The Music Man, Grease ve Kaptan Hook’u oynadığı Peter Pan de dahil çeşitli filmlerle devam etti. 19 yaşında hafif opera olan Orange Country CA’i sahnelemek için Amerika’ya dönmeden önce on aylığına Anita Mann Prodüksiyon ile tura çıkmak için Amerika’dan ayrıldı.

Daha sonra Val Kilmer’la birlikte The Ten Commandments: The Musical’de Joshua rolünü almadan önce Hair’ın Avrupa versiyonunda ve Amerika tiyatrosu eseri Brigadoon ve 110 In The Shade’de rol aldı.

Lambert oyundaki oyuncular arasında olumlu eleştiri alanlardan biriydi. Oyunculuk yaparken Lambert’ın hemen Steve Sidelnyk, Tommy Victor and Monte Pittman ile The Citizen Vein isimli rock grubunun solisti olarak ışığı parladı. Daha sonra Broadway prodüksiyon şirketinin bir turunda Fiyaro rolünde yardımcı oyunculuk yaptı ve Wicked müzikalinin Los Angeles ayağında rol aldı.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

Üzgünüm bu tablolar alınırken bir sorun oluştu. Lütfen birkaç dakika içinde tekrar dene.

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler