Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Alanis Morissette

Turnede

Resimler

  • 41.959.824
    skroplama
  • 1.689.708
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Alanis Nadine Morissette (doğumu 1 Haziran 1974 Ottawa, Ontario, Kanada) Kanadalı şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve sinema oyuncusudur. Sanat hayatına Nickelodeon’un «You Can’t Do That on Television» dizisinde oynayarak başlamış ve buradan kazandığı parayla Kanada’da epeyce satan ilk single çalışmasını ( Fate Stay With Me ve B yüzünde Find The Right Man) çıkarmıştır.

İlk klibi Friends’den tanınan Matt le Blanc’ın da ilk ekran deneyimlerindendir. İkinci albümüyle istediği başarıyı yakalayamayan Alanis Amerika’ya gider ve orada prodüktör Glen Ballard’la tanışır. Hemen çalışmaya başlarlar ve dünyanın en çok satan çıkış albümü (33 milyondan fazla) olan «Jagged Little Pill» kısa zamanda ortaya çıkar. «Hepimiz kardeşiz bu öfke ne diye» diyen Alanis kısa zamanda içindeki öfke ve kini çıkararak «You Oughta Know», ve «Forgiven» adlı şarkıları yaratmıştır.

Daha sonra medyanın ilgisinden bunalan Alanis gelmiş geçmiş en iyi kadın sanatçı satışını yapsa da müziği bıraktığını açıklar ve Hindistan’a iç huzurunu aramaya gider. Orada huzuru bulduğunu belirtir ve yine müzik yapmaya başlayarak «Supposed Former Infatuation Junkie» albümünü çıkarır. Yazmış olduğu «Uninvited» ile Grammy ödülünü kazanır. Hindistana teşekkür ederek çıkışını «Thank U» ile yapar. Albüm yalnızca 7 milyon satmıştır ve eleştirmenlerce kötü olarak eleştirilmiştir.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

1.689.708dinleyici toplam
41.959.824skroplama toplam
#424 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler