Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Annie Lennox

Resimler

Annie from Eurythmics Savage
  • 7.882.746
    skroplama
  • 726.952
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Kendi Ağzından Annie Lennox: «Benim kendimi oldum olası özel hissetmemin nedenini 1954 yılında Aberdeen, İskoçya’da bir Noel günü doğmuş olmaya bağlıyorum. Ben Noel meleğiyim.Ailem, benim sanata olan ilgimi özellikle şiir, müzik ve resimle olan bağımı her zaman desteklemişlerdir. 4 yaşında başladığım kızlar okulunda da yeteneklerimi sergileyip hemen kendimi gösterdim.»

Okula giderken Annie, piyano ve flüt çalmaya başlamış, tabi aynı zamanda koro da şarkı da söylüyormuş. Bu özellikleri Annie’nin ileri de senfoni orkestrası ve odu bandosunda çalmasına neden olmuş. Bu arada dans dersleri almaya başlamış, ileride ona ilham verecek olan bir çeşit yunan dansının adı ‘Eurhythmics’!!!
Gençlik yıllarının başında motown müzik ilgimi çekmeye başlamıştı, Marvin Gaye ve The Supremes dinler olmuştum. 17 yaşında Londra’nın prestijli “ İngiliz Kraliyet Müzik Okulunda ” kendime yer bulmuştum ama hep bir eksik vardı. Annemler kadar mutlu olamıyordum. Sahte bir sevinç ve arzuyla belki de bir beklentiyle okula başladım.
Okulda klasik müzik eğitimi alan Lennox, mezuniyetine birkaç hafta kala hayatının gidişatından mutsuzluk duyduğu için okulundan ayrılmış.
Daha sonraki yıllarda ne yapmak istediğinden emin olmayan bir Annie vardı bir müddet, Fakat bir gün, ileride ironik bir biçimde Eurythmics’in There Must Be An Angel albümünde bizimle birlikte çalışacak olan ve Beni Steve Wonder’la biraraya getiren Steve Tomlin ile tanıştım.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

Üzgünüm bu tablolar alınırken bir sorun oluştu. Lütfen birkaç dakika içinde tekrar dene.

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler