Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Atheist

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Atheist, Florida, ABD’li death metal grubu. 1984 yılında «Oblivion» adıyla, gitarist (sonradan vokale de geçen) Kelly Shaefer ve davulcu Mark tarafından kuruldu. Mark’ın görevine daha sonra davulcu Steve Flynn getirildi. Roger Patterson daha sonra bas gitarist olarak gruba girdi. 1985’in başlarında isimlerini R.A.V.A.G.E (Raging Atheists Vowing A Gory End) olarak değiştirdiler. Bu isim altında gruba Scrappy lakaplı bir vokal aldılar. Scrappy aslen hiç bir kayıtlarında bulunmadı. İlk demo 1985’de «Kill or be Killed», Rotting in Hell demo olarak da bilinen adla yayınlandı ve ikinci demo da 1987’de On the Slay adıyla, solo gitarda Mark Scwartzberg ile beraber kaydedildi ve yayınlandı.

R.A.V.A.G.E olarak son demolarını çıkardıktan sonra isimlerini Atheist olrak değiştirdiler. Bu isimle 2 demo yayınladılar, Hell Hath No Mercy(‘87) ve Beyond(‘88). Debut albümleri «Piece of Time»ı 1988’de Mean Machine şirketinden yayınladılar. 1989’da tekrar bir demo geldi fakat şirket battı ve bunun üzerine grup 1990’da «Active» şirketinden yayınladı bu demoyu. 91’de basist Roger Patterson bir trafik kazasında yaiamını yitirdi ve yerini Tony Choy alındı, yeni üyeyler ikinci albümleri, bugün klasiklerden olan «Unquestionable Presence»ı kaydettiler. Atheist 1992’de bir süreliğine dağıldı ve 93’de yeniden birleşti. Elements adlı son albümlerini kaydettikten sonra ikinci kez dağıldılar.

Relapse Records grubun 3 albümünü yeniden bastı ve 2005’de R.A.V.A.G.E’in de materyallerini barındıran bir plak koleksiyonu çıkardı. Eski davulcu Steve Flynn de projesi Gnostic ile meşgul. www.gnosticmusic.com

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

97.107dinleyici toplam
3.575.255skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler