Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Bon Jovi

Resimler

Bon Jovi
  • 54.649.807
    skroplama
  • 2.070.183
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Bon Jovi, ABD’nin New Jersey kentinden çıkmış bir Müzik grubudur. Tüm dünyada günümüze dek 120 milyonluk albüm satışı yakalayan grup, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Avustralya’da çeşitli şehirlerde toplam 50 ülkede 2500 konser vermiştir.

Müziklerinin, , ya da tarzı olarak nitelendirilmesine «biz sadece rock ‘n’ roll yapıyoruz» diyerek yanıt veren grup 25 senelik kariyerleri boyunca Runaway, You Give Love a Bad Name, Livin’ on a Prayer , Wanted Dead or Alive, Bad Medicine, I’ll Be There For You, Lay Your Hands on Me, Blaze Of Glory, Keep the Faith, Bed of Roses, In These Arms, Always, This Ain’t A Love Song ve It’s My Life gibi bir çok hite imza atmıştır.

Grammy, Amerikan Müzik Ödülleri, MTV Video Müzik Ödülleri ve Brit Ödülleri olmak üzere bir çok ödülü bulunan grup, 90’larda MTV’nin gerçekleştirdiği MTV Unplugged serisine ilham kaynağı olmuştur.

Bon Jovi’nin kuruluşu, grubun vokalisti John Francis Bongiovanni’nin lise zamanında başlayan rock ‘n’ roll tutkusuna kadar uzanıyor. John New Jersey’de ufak yerlerde çeşitli gruplarla birlikte konserler veriyordu. Kuzeni Tony’nin New York’ta Power Station adını taşıyan bir kayıt stüdyosu vardı. Bu stüdyoda E Street Band ve Aldo Nova gibi tanınmış isimlerle demolar kaydeden John, bunlardan 1982 de bir yaz gecesi kaydedilen «Runaway» adını taşıyan tek parçalık demosuyla bir anda New York Long Island’daki WAPP radyo istasyonun dikkatini çekti. Daha sonra ise Runaway tüm Amerika’daki radyolarının en çok çalınanları arasında yer alacaktı.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

2.070.183dinleyici toplam
54.649.807skroplama toplam
#156 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler