Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Breaking Benjamin

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Breaking Benjamin, Wilkes-Barre,Pensilvanya kökenli rock müzik grubudur. Benjamin Burnley, Aaron Fink, Mark Klepaski ve Chad Szeliga şuanki üyeleridir.Grubun müzik türü çoğu müzik otoritesi tarafından alternatif metal olarak gösterilir.

2002’de çıkarttıkları ilk albümleri «Saturate» oldukça başarılı oldu ancak asıl çıkışlarını 2004’de çıkardıkları EP albümü ile yaptılar. Aynı yıl içinde çıkan «We Are Not Alone» albümü içerisinde çok tutulan «So Cold» şarkısının yanı sıra «Sooner Or Later»’ da listelerde uzun bir süre kalmayı başardı. 2006 yılında çıkardıkları şu an için son albümleri olan «Phobia«‘yı en iyi tanıtan şarkı; Spiderman film müziklerinde kullanılarak her kesimin dikkatini çeken «Diary Of Jane» oldu. «Blow Me Away» şarkısı da Halo 2 adlı bilgisayar oyununda kullanıldı.

Grubun Kuruluşu(1998-2001)

Grup kurulmadan önce, Ben Burnley kendi adıyla çeşitli kafelerde cover yaparak para kazanan bir solo sanatçısıydı.Daha sonra bir Nirvana cover bir performans yaptıktan sonra, «Breaking Benjamin», grubun ismi ile geldi. » Kendi evleri Pensilvanya’da popüler olmaları üzerine vokalist Benjamin Burnley ve davulcu Jeremy Hummel 1998’de grubu kurdular. Grubun isminin nasıl ortaya çıktığını Benjamin Burnley şöyle anlatmaktadır: Bir gece kulübünde Nirvana coveri yaparken mikrofonu yanlışlıkla yere düşürdüm ve kırdım.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

1.821.224dinleyici toplam
65.990.950skroplama toplam
#354 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler

E-Bülten

Universal Music Group Universal Music'in özel turuna katıl, Breaking Benjamin hakkındaki ürün ve promosyon güncellemelerini al.