Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Britney Spears

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Britney Jean Spears (d. 2 Aralık 1981, Louisiana ABD), 1 Grammy Ödülü kazanmış Amerikalı müzik şarkıcısı, dansçı, söz yazarı ve sinema oyuncusudur. Dünya çapında 200 milyon kayıt satışmıştır. Dünya müzik tarihinin en çok kayıt satan 4. bayan sanatçısıdır.

İlk önce 1990’ların başlarında «The Mickey Mouse Club» ile tanındı. 5 yıllık bir aradan sonra hit albümü «…Baby One More Time» ile geri döndü ve pop müzikte bir süre çok genç şarkıcıların hakim olacağı bir dönem başlattı. Ertesi yıl ikinci albümü «Oops!… I Did It Again» ile yine listelerin ilk sırasına oturdu.

2000’li yıllar Spears için iyi başladı. Öncelikle Pepsi ile yaptığı reklam anlaşmasıyla, sonra da o dönemki erkek arkadaşı Justin Timberlake ile sürekli gündemdeydi.Bu dönemde arka arkaya 3. ve 4. albümlerini çıkardı. Bu albümleri öncekileri göre içerik olarak daha sanatsal, ancak satış olarak daha düşüktü. 2004’te dansçı Kevin Federline ile evlendi. 1 yıl içinde ilk oğlu Sean Preston’ı, 12 Eylül 2006’da da ikinci oğlu Jayden James’i dünyaya getirdi.2007’de Kevin Federline’den boşandı. Düştüğü bunalımlar ve skandallarla gündemi meşgul etti.

Hayatı

Spears, Kentwood, Louisiana’da doğdu. Erkek kardeşi Brayn Spears,(d.1977) menajerlerinden biridir, kız kardeşi Jamie-Lynn (d.1991) ise aktris ve şarkıcıdır. Çocukluk yıllarında Britney,okulunun jimnastik derslerine katıldı, kilise korosunda da söylüyordu.Bu sırada Disney kanalının seçmelerine de katılıyordu.Bu seçmelerden birinde The Mickey Mouse Club’a seçildi. Yaşı çok küçük olduğu için yapımcılardan biri onun New York ‘Broadway ‘de bir ajans ile tanıştırarak 3 yıl boyunca gösteri sanatları okuluna gitmesini sağladı.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

3.028.839dinleyici toplam
177.409.109skroplama toplam
#89 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler