Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Broken Social Scene

Resimler

  • 48.413.752
    skroplama
  • 1.301.634
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Broken Social Scene, 1999 yılında Toronto, Ontario’da kurulan, an itibarı ile 19 üyesi olan, Juno Award ödüllü Kanadalı indie rock grubu. Kurucuları olan Kevin Drew ve Brendan Canning haricindeki tüm üyeler Toronto çevresindeki başka gruplarda çalıyor ya da solo çalışmalar yapıyorlar. Grubun tarzı bütün üyelerinin müzikal projelerinin bir birleşimi olarak kabul edilebilir ve barok pop olarak anılır. Grubun müziğinde gitar, üflemeli çalgılar, keman gibi orkestra elemanlarına, olağandışı şarkı yapılarına, deneysel hatta bazen David Newfeld kaynaklı kaotik eser üslubuna rastlanır.

Kariyerleri:

Grubun kurucuları olan Kevin Drew ve Brendan Canning çıkış albümleri olan Feel Good Lost’u 2001 yılında kaydettiler ve albüm Noise Factory Records’tan Justin Peroff, Charles Spearin ve Bill Priddle’ın katkıları ile çıktı. Fakat neredeyse tamamen enstrümantal olan albümü tanıtmak için konser vermeye başlayan ikili bunu eğlenceli bir gösteriye çeviremediklerini fark ettiler. Bunun üzerine Toronto’dan indie kökenli Andrew Whiteman, Jason Collett, Leslie Feist, Emily Haines gibi arkadaşlarını söz ve vokallerde katkıda bulunmak üzere canlı şovlarına davet ettiler. Daha sonraları James Shaw, Evan Cranley, Justin Peroff, John Crossingham, Stars’tan Torquil Campbell ve Amy Millan da desteklemeye başladı.

Bu müzisyenler grubun ikinci albümü You Forgot It in People’ı kaydetmek üzere Drew, Canning, Peroff ve Spearin’e katıldılar. «You Forgot It in People» Juno Ödülleri’nde 2003 yılı Alternatif Albümü ödülünü kazandı.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

1.301.634dinleyici toplam
48.413.752skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.