Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Céline Dion

Resimler

PNG
  • 22.615.703
    skroplama
  • 1.238.375
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Celine Marie Claudette Dion (30 Mart 1968; Charlemagne, Quebec doğumlu), Grammy, Juno ve Oscar ödülleri sahibi Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı. Dion, o dönemdeki menajeri, sonradan ise eşi olan ReneAngelil’in, kariyeri için evini ipotek ettirmesiyle birlikte, genç yaşta Fransızca konuşan Kanada’da ün kazandı. 1982’de Yamaha World Song Festival ve 1988’de Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanarak Avrupa’nın ve Asya’nın çeşitli ülkelerinde ün kazandı. Sony Records’dan çıkan ilk İngilizce albümü «Unison» (1990) ile İngilizce konuşan dünyada sağlam bir yer edindi.

Sony BMG, Nisan 2007’de Celine Dion’u yaklaşık 200 milyon albüm satışıyla tüm zamanların en çok albüm satan kadın sanatçısı ilan etmiştir. Albüm satışı olarak Celine Dion’u 185 milyonla Madonna ve 160 milyonla Mariah Carey takip eder. Ek olarak 50 milyon civarında cd/mc single satmıştır. Dijital satışlar bu rakamlara dahil değildir. Ayrıca sanatçının parfümleri 2003’den bugüne dek 500 milyon $’dan fazla satış gerçekleştirmiştir. Sanatçı şu an 300 milyon $’lık bilet satışı gerçekleştirerek tüm zamanların en büyük turnelerinden olan 132 konserlik Taking Chances turnesini bitirmiş olup mart 2009’da 2. çocuğunu dünyaya getirmek için müzik kariyerine 1.5 sene ara verdiğini açıklamıştır.

Celine Dion’un müziği çeşitli tarzlardan etkiler taşımaktadır, pop, rock, gospel ve klasik bunlar arasında sayılabilir. Sanatçı teknik olarak güçlü ve Céline Marie Claudette Dion, 1968 doğumlu kanadalı şarkıcı, söz yazarı. 1980lerde başladığı müzik kariyerinde çok önemli başarılar elde eden sanatçı, ününü “Falling Into You” adlı albümüyle ve Titanic film müziği olan “My Heart Will Go On” ile tüm dünyaya yaymayı başardı.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

1.238.375dinleyici toplam
22.615.703skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler