Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Can Atilla

Resimler

Can Atilla 1
  • 218.310
    skroplama
  • 22.349
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Can Atilla, (d. 1969, Ankara), kompozitör, müzisyen.

Türkiye’de New Age müziğin uluslararası platformda temsilcisidir. «Türkiye’nin Vangelis’i» olarak anılır. Keman, piyano gibi Batı müziği çalgılarını saz, tef ya da ney gibi doğu müziği çalgıları ile beraber kullanarak eserler verir. Senfonik eserlerin yanı sıra Devlet Tiyatroları’nda sahnelenen pek çok oyunun müziğini ve pek çok dizi müziği yazmıştır. Yaşamını Ankara’da sürdürmektedir.

Yaşamı

1969 yılında Ankara’da, mühendis ve diplomat bir anne-babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. 1980 yılında Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı’na girdi. Nuri Çeken ve Ergün Özyücel’in öğrencisi oldu. Bir süre, babasının görevi nedeniyle bulunduğu Moskova’da konservatuvara devam ederek keman ve piyano alanında özel eğitim aldı. 1988’den itibaren iki yıl Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası(CSO)’nda keman çaldı. 1990 yılında konservatuvarın Keman Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel beste çalışmaları yapmaya başladı;çok sayıda film, belgesel, dizi, tiyatro oyunu için müzik besteledi.

1992’de çıkardığı ilk albümü «Bilinçaltı«‘ile fazla ilgi görmeyen sanatçı, bir İngiliz yetenek avcısı tarafından keşfedilmesi üzerine yurtdışında hızla tanındı. 1994’te «Waves of Wheels» adlı ikinci albümü Türkiye, İngiltre’de ve Hollanda’da yayımladıktan sonra doksanlı yıllar boyunca ardarda albüm çıkarmayı sürdürdü ve besteleriyle pek çok ödül aldı. 1996 yılında Ankara’da «POeM» adını verdiği müzik yapım stüdyosunu kurdu. Bazı sanat dergilerinde «Visual music» (görsel müzik) başlığı altında yazıları yayımlandı.

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

22.349dinleyici toplam
218.310skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

En Çok Dinleyenler