Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Cat Power

Turnede

Resimler

chan m.
  • 58.610.409
    skroplama
  • 1.466.431
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Sahne adı “Cat Power” olarak bilinen Charlyn Marie Marshall 21 Ocak 1972 doğumlu. Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı olan Charlyn aynı zamanda oyunculuk ve modellik de yapıyor. Yirmi yıllık kariyeri boyunca sekiz stüdyo albümü, bir canlı albüm ve iki EP kaydetti. Atlanta doğumlu şarkıcı 20 yaşında New York’a taşıdıktan sonra doğaçlama olarak kaydedilen iki solo albüm; Dear Sir ve Myra Lee’yi yayınladı.

Cat Power ardından sırasıyla What Would the Cummunity Think? (1996), Moon Pix (1998) ve farklı sanatçıların parçalarını yorumladığı Cover Records (2000) yayımladı. 2003 tarihli “You are Free” albümü otoriteler tarafından sanatçının en güçlü indie albümü olarak kabul ediliyor. Bu albümde sanatçıya Eddie Vedder, Dave Grohl gibi isimler eşlik etmiştir.

“The Greatest” (2006) klasik R&B ve Gospel müzisyenleri ile çalıştığı ve oldukça başarılı olduğu bir albümdür. Albüm ile aynı adı taşıyan “The Greatest” şarkısı sanatçının en popüler parçalarından biridir. Son olarak ise 2008 yılında ikinci cover albümü Jukebox’ı çıkarmıştır.

Cat Power, duygulu vokallerinin yanı sıra minimalist gitarı ile eleştirmenlerin sıradışı ve öngörülemeyen övgülerini alıyor. Bob Dylan’ın «New York Town Hard Times» ve Oasis’in «Wonderwall» yorumları sanatçıyı üne kavuşturan şarkılardan bazılarıdır.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

1.466.431dinleyici toplam
58.610.409skroplama toplam
#325 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler