Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

CocoRosie

Turnede

Resimler

png
  • 31.497.516
    skroplama
  • 766.192
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Genç ve orijinal topluluk CocoRosie, New Yorklu iki kız kardeş olan Bianca ve Sierra Casady’den oluşuyor. Bugüne kadar oldukça garip vokallerden oluşan, küçücük odalarda ya da yollarda kaydedilmiş, lo-fi kalitesinin doruklarında iki albüm yayınladılar.

Blues, hip-hop, rock gibi birbirinden farklı müzik türlerini kişisel bir estetikle bir araya getiriyorlar. Sanatla basitliğin, müzikle sessizliğin arasındaki ince sınırlarda gezindikleri ilk albümleri «La Maison De Mon Reve»i 2004 yılında yayınladılar. Bir yıl ardından gelen ikinci albümleri «Noah’s Ark»da CocoRosie sihri sürmeye devam etti. Bu cesur ve yenilikçi ozanların konserleri de müzikleri kadar sürprizlere açık.

::Farklı yerlerde yetişen, birbirlerini yıllardır görmeyen iki kardeş 2003 yılında bir daha ayrılmamak üzere birinin Paris’teki evinde bir araya gelirler. ::2004 yılında «Hayalimin Evi» anlamına gelen «La Maison De Mon Rêve» adlı albümlerini çıkarırlar. Bu albümün tüm kayıtları bu hayal evinin banyosunda gerçekleştirilir. Sıradışı vokallere sahip olan bu sıradışı gruba Beautiful Boyz adlı parçalarında Antony & The Johnsons’dan Antony eşlik etmiştir. ::İkili kayıtları boyunca penceredeki yağmur şakırtılarından patlattıkları mısırın, yaktıkları sigaranın seslerine kadar her türlü sesi kullanır.

::Operalarda şarkı söylemiş olan Sierra yine söyler, gitar ve flüt çalar; 9 yaşından beri ürkütücü aşk şarkıları yazan Bianca ise yine aynı tarz sözler yazar, perküsyon çalar, ilginç sesler yaratır… …

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

766.192dinleyici toplam
31.497.516skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler