Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Cold

Resimler

Cold 19
  • 11.474.211
    skroplama
  • 626.831
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

1995 senesinde Florida’da ‘Grundig’ ismi altında kurulan Amerikalı alternatif metal grubu Cold, ilk kadrosunda Scooter Ward (vokal, gitar, piyano), Sam McCandless (davul), Jeremy Marshall (bas gitar) ve Matt Loughran (gitar)’ı bulunduruyordu. İlk başta Atlanta’ya geçerek müzik endüstrisine girmeye çalışan grup, bu sırada Matt Loughran’ın gruptan ayrılmasıyla boşluğu Sean Lay ile kapattı. Sean Lay ile de sorunlar yaşayan topluluk, Kelly Hayes’in katılımıyla bu sorunu çözdü ve sonrasında yeniden Florida’ya geri dönüş yaptı.

Limp Bizkit’ten tanıdığımız Fred Durst’ün özellikle vokalist Scooter Ward’ın tarzından etkilenmesiyle “Ugly” ve “Check Please” adlı iki parçayı akustik olarak kaydeden Cold, bu çalışma sonrasında 1998 senesinde prodüktör Ross Robinson ile stüdyoya girdi ve kendi ismiyle aynı ismi taşıyan ilk albümünü A&M Records etiketiyle yayımladı. Fred Durst albümde gruba vokaliyle eşlik ederken, grup ilk albümüyle yeraltı müzik camiasından takdirle karşılandı.

İlk albümden gelen başarı sonrasında Geffen Records ile anlaşan Cold, bu sırada kadrosuna Terry Balsamo’yu ekledi. 2000 senesinde “13 Ways To Bleed On Stage” adlı 2. albümünü Adam Kasper, Fred Durst ve Chris Vrenna prodüktörlüğünde piyasaya süren grup, albüme Sierra Swan ve Staind vokalisti Aaron Lewis’i konuk müzisyen olarak bulundurdu. Albümden “Just Got Wicked”, “End Of The World”, “No One” ve “Bleed” parçalarını single olarak yayımlayan topluluk, “Bleed” parçasına çektiği video kliple MTV2 ekranlarına yansıdı. Özellikle single’lar ile ismini geniş çevrelere duyurmayı başaran beşli, albümün satışlarıyla Amerika’dan ilk altın plağını aldı.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

626.831dinleyici toplam
11.474.211skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler