Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

DJ Tarkan

Resimler

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Almanya’nın Frankfurt şehrinde dünyaya gelen Tarkan’ın çocukluk yılları, plakların ve kasetlerin içinde yüzerek geçti. Evde bulunan elektronik eşyaları kurcalaması; ailesi ile gittiği her yerde soluğu hep aletlerin başında alması, bu işe ne kadar meraklı olduğunun bir göstergesiydi aslında.
1985 yılında ailesinin Türkiye’ye kesin dönüş yapmaya karar vermeleri, Tarkan ve ağabeyi Tolga için İstanbul’da yepyeni bir hayatın başlangıcı anlamına geliyordu.

Ortaokul ve liseyi Üsküdar Anadolu Lisesi’nde, üniversiteyi de Marmara’da, Almanca Öğretmeni olarak bitirdikten sonra profesyonel müzik kariyerine 1995 yılında Power FM’de başlamış oldu. Kisa bir süre sonra da Taxim’s Night Park adlı kulüpte çalmaya başlayan Tarkan, 1996 yazında da Çubuklu 29’un resident dj’i oldu. Kışın radyo ve kulüp dj’liğine devam ederken1997 yılının Nisan ve Kasım ayları arasında askerlik görevini tamamlaması gerektiği için müzik hayatına kısa bir ara vermek zorunda kaldı. İstanbul’a döner dönmez soluğu, o dönemde hayalindeki radyo olan 2019’da aldı. Burada hem prodüksiyon işleriyle ilgilenecekti, aynı zamanda da “Shopping Time” adlı program için pikapların başında olacaktı. Radyoya başlamasından kısa bir süre sonra gene İstanbul’un o dönemdeki gözde mekanı olan Dip Club’da resident olarak çalmaya başladı. Radyoda bir sene sonra prodüksiyon müdürü ve aynı zamanda radyonun müzik direktörlüğü görevini yürütmeye başladı.

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

4.162dinleyici toplam
21.895skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

En Çok Dinleyenler