Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

David Guetta

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

David Pierre Guetta (d. 7 Kasım 1967, Paris), Fransız DJ ve prodüktör. 1980 ve 90’larda kulüplerde DJ’lik yapan Guetta, Gum Productions’ı kurdu ve ilk albumü Just a Little More Love’ı 2001’de bu şirketin etiketiyle piyasaya sürdü, ardından Guetta Blaster (2004) ve Pop Life (2007) albümlerini piyasaya çıkardı. Son olarak 2009’da One Love adını taşıyan dördüncü stüdyo albümünü yayımladı.

Bu albümden «When Love Takes Over» (Kelly Rowland ile), «Gettin’ Over You» (Chris Willis, Fergie ve LMFAO ile) ve «Sexy Bitch» (Akon ile) gibi hit singlelar çıktı. Bu şarkılardan biri Amerika’da ilk 5’e kadar yükselirken, aynı zamanda her üçü İngiltere’de 1 numara oldu. Albümden çıkan «Memories» (Kid Cudi ile) adlı parça da uluslararası alanda başarılı oldu. Guetta’nın dünya çapında on beş milyon kadar albüm sattığı bilinmektedir

1984–2000: İlk yılları

Guetta, DJ’liğe 17 yaşındayken Paris’teki Broad Club’da çalışarak başladı. Önceleri popüler şarkılar çalan Guetta, house müziği 1987 yılında Farley Jackmaster Funk’ın bir şarkısını radyoda duyarak keşfetti. Sonraki yıl, gece kulüplerinde kendi setlerini sunmaya başladı. 1990’da, Fransız rapçi Sidney Duteil ile «Nation Rap» adında bir hip-hop düeti yayınladı.

1990’ların ortalarında Le Centrale, the Rex, Le Boy ve Folies Pigalle gibi mekanlarda çıkmaya devam etti.[2][5] 1994 yılında Amerikalı house vokalisti Robert Owens ile birlikte kaydettiği «Up & Away»i yayınladı. 1995 yılında Le Palace adlı bir gece kulübünün yöneticisi oldu ve bu kulüpte partiler düzenlemeye devam etti.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

2.460.565dinleyici toplam
73.863.010skroplama toplam
#11 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.