Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Death

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Death 1983 yılında 16 yaşındaki gitarist/vokalist Chuck Schuldiner, gitarist Rick Rozz ve baterist Barney `Kam` Lee önderliğinde Florida, Amerika’da kuruldu. Gurubun ilk adı Mantas idi ama daha sonra DEATH adını aldılar. Grup Venom ve Slayer`dan etkilenmişti ama farklı birşey yapmak niyetindeydiler ve Chuck`ın sert vokalini kullanmaya karar verdiler. 1987 yılında çıkardıkları «Scream Bloody Gore» albümü ile bütün metal müzik piyasasını yerinden salladılar. Bu kadar sert, keskin ritmleri ve vokali olan bir müziğe insanlar alışık değillerdi ama ardından pek çok vokalist Chuck`in stilini taklit edip yapmaya karar verdiler.

1989 yılında efsanevi «Leprosy» albümünü çıkardıklarında bütün dünya tarafından tanınmışlardı. İlk defa Amerika dışına çıkıp Avrupa turnesine çıktılar. Albüm müthiş sansasyon yaratmıştı. Bütün müzik piyasası bu yeni müzik stilini ve yaratıcılarını hayranlıkla izliyordu. 1990 tarihli «Spiritual Healing» ve 1991 tarihli «Human» albümleri ile yerlerini iyice sağlamlaştırmışlardı. Artık turnelerde ana grup olarak sahneye çıkıyorlar, festivallere onur konuğu olarak davet ediliyorlardı. Steve Digiorgio ve James Murphy`nin katılımı ile grup sertliğine teknik ekleyince grubun müziğindeki kalite de iyice yükselmişti. Bu 1993 yılında çıkan muhteşem «Individual Thought Patterns» albümünde çok net olarak görülebiliyor. Bu albüm pek çok metal dergisinde müzik tarihinde yapılan en iyi albüm seçildi.

1995 yılında «Symbolic» albümü çıktıktan sonra James Murphy ve Steve DiGiorgio gruptan ayrıldılar bu grubun bir süre müzikten uzak kalmasına yol açtı.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

391.382dinleyici toplam
24.160.480skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler