Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Def Leppard

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Def Leppard, 1977 yılında kurulmasına karşın sesini gerçek anlamda 80’li yılların sonunda «Hysteria» adlı albümüyle duyurabilirdi. Ayrıca grubun bateristi Rick Allen’ın, geçirdiği trafik kazası sonucunda tek kolunu yitirmesine karşın, gelişen teknolojinin armağan ettiği özel davul yapım davuluyla görevini başarılı biçimde sürdürmesi, gruba duyulan sempatinin daha da artmasına neden oldu.

Sonradan katılan Joe Elliot ve Steve Clark ile son kimliğine kavuşan Def Leppard’ın ilk albümü «High Dry», arkaplan vokalleriyle dikkat çekse de başarı grafiğinin düşük olduğu bir iş olarak nitelendirildi. «Pyromania» albümlerinin 7 milyonun üzerinde satmasıyla bir anda 80’li yılların en başarılı grupları arasına girdiler.

Tekrar 80’li yılların ortalarına bakıldığında karılaştığımız isimler ise gittikçe farklılaşıyordu. Maidenler, Priestlar ve bunlar gibi ağır topların dışında 83 yılından itiberen plak kaydeden «» (hız) ya da «» yapan topluluklara rastlanıyordu. Bu dönemde başlayan Spedd gibi gruplari analiz edersek tan etkilenmiş bir tür olduğunu görürüz. Def Leppard da aynı bu gruplardan etkilenerek, bazı çalışmalarını örnek alarak, kendilerine çeki düzen verdiler. Onlar gibi toplumsal konulu müzik yaptılar. Müzik postası üzerinde yoğrulduktan sonra sahnede motive edlimeye başlanınca inanılmaz gösteriler sundular. Hatta grup felsefesini dinleyicilere anlatmak için sahne dekorlarına ve albüm kapaklarını değiştirek kendilerini kanıtlamaya çalıştılar.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

992.722dinleyici toplam
19.672.511skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler