Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Dire Straits

Resimler

expresso love
  • 44.368.191
    skroplama
  • 1.860.658
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Dire Straits, 1977 yılında David Knopfler (gitar), kardeşi Mark Knopfler (gitar ve vokal), John Illsley (bas) ve Pick Withers (bateri) tarafından kurulan İngiliz Rock Müzik grubudur. En ünlü şarkıları arasında «Sultans of Swing,» «Romeo and Juliet» «Private Investigations» «Money for Nothing» «Walk of Life» «Your Latest Trick» «Heavy Fuel» ve «Brothers in Arms» sayılabilir.

Dire Straits, 1970’li yılların punk döneminde ortaya çıktı. Müzikleri daha minimalist olsa bile punk’dan etkilendikleri ve bir bakıma punk akımına borçlu oldukları su götürmez bir gerçek. Pub-rock’ın yeniden ortaya çıkıp ve iyi dönemlerini kutlamaya başladığında Dire Straits müziklerinde ki melankolinin üzerine basa basa dinleyicilerine kendilerini kabul ettirdi.

Gitarist ve vokalist Mark Knopfler önderliğindeki grup müziklerinde J.J Cale tarzı siyah müziğini kullanırken ve etkileşimlerini de ekledi. Zaman zaman ise ’ın epik şarkı yapısına kendilerini batırdılar. Grubun müziği Knopfler’ın, Bob Dylan tarzı şarkı sözleriyle dengeleniyordu. Kariyerleri gün geçtikçe ilerleyen Dire Straits’in müziği de daha rafine oldu ve bu olgunlukları da MTV jenerasyonu ve compact disc’lerin piyasaya hakim olma dönemine rastladı. 80’lerin ortasında atak yapan bu iki müzikal devrim Dire Straits’in altıncı albümünü yapmasına yardım etti. «Brothers in Arms» uluslararası bir başarıydı.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

1.860.658dinleyici toplam
44.368.191skroplama toplam
#200 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler

E-Bülten

Universal Music Group Universal Music'in özel turuna katıl, Dire Straits hakkındaki ürün ve promosyon güncellemelerini al.