Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Eddie Vedder

Resimler

.
  • 25.868.049
    skroplama
  • 841.783
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Eddie Vedder (gerçek adı Edward Louis Seversen III, d. 23 Aralık 1964) Pearl Jam grunge grubunun solisti, güftecisi ve üç gitaristinden biri. Vedder; kafa sallama, kalabalık sörfü ve zaman zaman mikrofonu parçalayıp gösteriyi bitirmesi gibi sıradışı sahne şovlarıyla tanınır. Ayrıca derin bir baritondur ve güçlü vokal stiliyle bilinir. Annesi bir kızılderilidir. Küçüklüğünde derin ailesel problemler yaşamıştır. Belki de başarılı şarkı sözleri yazmasının altındaki nedenlerden biridir. Into The Wild (Yabana Doğru) adlı filmin müziklerinin de düzenleyicisi ve solistidir.

Aynı zamanda 1992 yapımı bir film olan «The Singles» da baterist olarak küçük bir rolü de vardır. Neil Young, Ben Harper gibi birçok ünlü sanatçıyla birlikte çalışmıştır.

Into The Wild filminin soundtrack albümünde yer alan Jerry Hannan’a ait olan «Society» şarkısı da özellikle sistemi eleştiren sözleriyle ve Eddie Vedder’in eşsiz bas vokalleriyle defalarca dinlenesi şarkılardan biridir.

Pearl Jam

Pearl Jam rock grubu 1990 yılında Ament, Gossard, and McCready tarafından kuruldu. Daha sonra ise gruba Eddie Vedder ve baterist Dave Krusen dahil edildi. Grup 1990 yılında Epic Records ile albüm sözleşmesi imzaladılar. Sonra “On” albümünün stüdyo kayıtları tamamlandı. Krusen 1991 yılının Mayıs ayında gruptan ayrılma kararı alırken yerine önceden Edie Brickell & New Bohemians grubunda yer alan Matt Chamberlain katıldı. Matt Chamberlain sadece Alive adlı parçanın klibinde yer aldıktan sonra gruptan ayrılma kararı aldı. Matt Chamberlain önerisi ile gruba katılan Dave Abbruzzese, “On” Albümünün canlı performansları dahil geride kalan tüm çalışmalarda görev almıştır.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

841.783dinleyici toplam
25.868.049skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler