Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Empire of the Sun

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Avustralya rock ve elektronik sahnelerinin parlayan iki yetenekli ismi Luke Steele ve Nick Littlemore’un bir araya geldiği Empire Of The Sun, ilk albümü “Walking On A Dream” ile karşımızda!

Avustralya müzik sahnesinin farklı kulvarlarında faaliyette bulunan ikili, ilk olarak Nick’in elektronik müzik grubu Pnau’nun ‘With Your Forever’ single’ında birlikte çalıştı. Bu çalışmanın ardından Luke, rock grubu The Sleepy Jackson ile albüm yayınlamaya devam ederken Pnau da The Killers gibi isimlerle ortak çalışmalarda bulundu. Daft Punk, Air gibi müzik dünyasının ünlü ve başarılı ikililerini kendilerine örnek alan Luke ve Nick, arkadaşlıklarını müzikal ortaklığa dönüştürerek Empire Of The Sun’ı kurdular.

Star Wars’dan günümüze ışınlanmış gibi duran Avustralyalı ikili, görünüşlerinden albümlerinin kapak tasarımlarına kadar hemen hemen bütün konseptlerini filmlerden yola çıkarak oluşturuyor. İsimlerini Steven Spielberg’in JG Ballard’ın kitabından uyarladığı filmi “Empire Of The Sun”dan alan grup, albümlerinin konseptini ise kült yönetmen Alejandro Jodorowsky’nin 1973 yapımı “The Holy Mountain” filminden alıyor.

2007’de Sidney’deki stüdyolarında ilk albümlerini kaydetmeye başlayan ikiliye kayıtlar esnasında Nick’in Pnau’dan arkadaşı Peter Mayes de eşlik etti. Elektronikayla rock’ı bir araya getirdikleri albümleri “Walking On A Dream”, Chic’in hi-tech disko sound’undan Mercury Rev’in ritimlerine kadar geniş yelpazede bir çeşitlilik içeriyor.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

1.071.247dinleyici toplam
23.364.165skroplama toplam
#199 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler