Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Garbage

Resimler

Garbage-in-1996
  • 40.093.208
    skroplama
  • 1.456.391
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Garbage, 1994’te Kuzey Amerika’nın Wisconsin eyaletinin başkenti Madison’da kurulan Duke Erikson, Shirley Manson, Steve Marker ve Butch Vig’den oluşan İskoç-Amerikan rock müzik grubudur.

İlk albümleri Garbage beklenmeyen bir başarı yakalayarak ve 4 milyonun üzerinde satış grafiğine ulaşmıştır ve 1995-1996 yılları arasında albümden çıkan single’lar da aynı şekilde birbiri ardına yükselen bir başarı yakalamışlardır. İkinci albümleri olan Version 2.0 albümleri üzerinde iki yıl bir süren bir çalışma yapmışlardır ve bu albüm yılın en iyi albümü ve en iyi rock albümü kategorilerinde iki Grammy Ödülüne aday gösterilir. 1999’da James Bond filmi «The World is not Enough»«’ın tema müziklerini yaparlar.

Üçüncü albüm olan «Beautifulgarbage»’ı 2001’de piyasaya sürerler, ancak bu albüm önceki albümlerdeki başarıyı yakalayamaz. «Bleed Like Me» albümü ile geri dönmelerinden önce grup dağılma aşamasına kadar gelir. Geri dönüş albümü olan «Bleed Like Me» Amerika’da büyük başarı kazanır.

Grup dünya turunu kısa keserek süresi belli olmayan bir ara verdiklerini açıklamıştır, ancak bunun bir dağılma olmadığının da altını çizmişlerdir. 2011 de çıkarttıkları «Run Baby Run»Adlı şarkılarının klibinin bir kısmını Türkiye’de çekmişlerdir.

http://www.garbage.com

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

1.456.391dinleyici toplam
40.093.208skroplama toplam
#461 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler