Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

George Michael

Resimler

  • 16.641.659
    skroplama
  • 1.285.091
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

George Michael, Rum kökenli İngiliz pop şarkıcısı ve söz yazarıdır; pop müziği tarihindeki en iyi ve en ünlü şarkıcılardan biri olarak gösterilir, aynı zamanda eski Wham! grubunun iki üyesinden biridir.

Londra’da East Finchley’de Georgios Kyriacos Panayiotou (Yunanca Γιώργος-Κυριάκος Παναγιώτου) adıyla Kıbrıs’lı bir baba ve İngiliz bir annenin çocuğu olarak doğan sanatçı, ilk grubunu The Executivei okuldan en iyi arkadaşı Andrew Ridgeley ile kurmuştur.

1981’de Ridgeley ile Wham!’ı kurduktan sonra ilk albümleri Fantastic! ile büyük başarı elde etmişlerdir. Bunu Make It Big aynı başarı ile izlemiştir ancak grup 1986’nın yazında dağılmıştır ve grup elemanları solo çalışmalarına yönelmiştir.

Michael, sanat kariyeri boyunca sayısız rekor ve başarıya imza atmış, başta Grammy ve BRIT olmakla birçok ödül almış, 100 milyonu aşkın satış başarısı elde etmiştir. Michael, kariyeri boyunca «Last Christmas», «Faith», «Freedom», «Jesus to a Child», «Father Figure», «Kissing a Fool» ve dünya çapında yedi milyon satan «Careless Whisper» gibi birçok önemli ve ünlü şarkıları yazmış, bestelemiş ve yorumlamıştır. Albümlerinden ikisi «Ölmeden Önce Dinlenmesi Gereken 1001 Albüm» isimli kitapta yer almıştır. Michael’in tüm orijinal albüm çalışmaları İngiltere’de bir numaraya kadar yükselmiştir ve tüm şarkıları Top 40’da yer almıştır. Sadece Cowboys & Angels bu başarıyı yakayalayamamıştır, her ne kadar şarkı hem hayranlar hem de eleştirmenler tarafından hoş karşılanmış olsa da. George Michael hem ABD hem de İngiltere tarihinde en çok bir numara şarkı hiti olmuş müzisyenler arasındadır.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

Üzgünüm bu tablolar alınırken bir sorun oluştu. Lütfen birkaç dakika içinde tekrar dene.

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler