Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Hasan Cihat Örter

Resimler

Dinle, satın al veya paylaş

Satın Al

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Gitarist, kompozitör ve aranjör, 24 Ekim 1958 yılında İstanbul’da doğdu. Çok küçük yaşlarda harika çocuk olarak piyano ve keman ile tanişarak müziğe basladi. Daha sonra 5 yaşında klasik gitar ile tanışti ve ilk ciddi derslerini 7 yaşında Prof. Antonio Doumesitch’den aldı ve bu derslere 5 yıl devam etti. Bu arada Jazz gitar ile de ilgilenmeye başladı ve 12 yaşında küçük orkestralarda çalarak profesyonel oldu.

Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde Emin Ongan’ın Türk Müziği Derslerine katıldı, makam ve nazariyat dersleri aldı (1970-1972). Bağlama üstadı Şemsi Yastıman ile Türk Halk Müziği araştırmasına yönelik çalismalar yaptı ve bağlama üzerine sentezler geliştirdi. Lise eğitiminden sonra Boston Üniversitesi Berklee Müzik Akademisi’nden burs kazanarak Amerika’ya gitti “New Talend Of Succes” (1976 - 1979) Buradaki Kompozisyon ve Armoni derslerini tamamladıktan sonra dört yıllık okulu iki yılda üstün derece ile bitirdi ve Okulun isteğiyle Prof. Gordon Delamont’un ögrencisi olarak Belçika Kraliyet akademisi Liege Konservatuarı’nda Yüksek kompozisyon dersleri aldı (1979-1980) burada Türk müziği üzerine master ve doktorasini yaptı. (Türk müziği çok sesli denemeler.) Tezleri kitap olarak sunuldu. Istanbul Teknik Üniversitesi Ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarları Rektörlüklerince; TÜRK MÜZIĞİNE HİZMET ETMIŞ ÖNCÜ BÜYÜKLERİMİZ ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜR.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

12.232dinleyici toplam
42.965skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.
 • hasanziya

  ulan ne tırı vırı yaptınız ha yok it horozu demiş yok küfür etmiş. tamam it horozunun başlı başına komik bir laf olduğunu reddedecek değilim ama sanki kendiniz küfür etmezmiş gibi aa küfür etti ne ayıp mallığında yaklaşırsanız olaya e adı üzerinde malca yaklaşmış oluyorsunuz. Ulan toplumsal linçi ne kadar seven bir budunuz, sabri sabri ehehehaeha sabri vurdu eahhaeha top cornere çıktı ahahahah sabri ahaha kazma futbolcu ahahahah selçuk şahin ajhehaheha kazma futbolcu ya hadi linç edilim ahahahah uhohoho hasan cihat örter ahahahh ehehaheh ekşiciler laf attı ya neden bu linçe biz de katılmıyoruz ehehaheha heahe hohohoho hihihih

  27 Ara 2012 Yanıtla
 • ont91

  Onun için gitarımızı çalmak gerekir, Efendi Sultanı.

  31 Oca 2010 Yanıtla
 • Felacet

  İT HOROZLARı

  24 Şub 2009 Yanıtla
 • twIXta

  Playing his album "Symphony of Kabe and Hicret" in iTunes makes my last.fm app crash! :(

  11 Şub 2009 Yanıtla
 • liquenwe

  Aman Hasanoğlan Yandım Hasanoğlan...Hasan iyiydi de çevresi kötüydü...

  17 Eki 2008 Yanıtla
 • liquenwe

  Büyük müzisyen Erkan Oğur şöyle diyor:"Gamları hızla inip çıkmak, hem de çok hızla inip çıkmak sadece o gamdaki notaları bize verir.DUYGUYU ASLA... "Bunun üzerine bir şey denmez ama olsun diyelim:

  17 Eki 2008 Yanıtla
 • mahooga

  Ulan eğer orada burada millete küfür etmek ilericilikse, ana bacı kaymak müzikte ileri olmayı simgeliyorsa hepiniz duyun : BEN BU HASAN CİHAT ÖRTER'İN TAAA MINA KOYAYIM. ADİ ŞEREFSİZ SİKTİR BAŞKA YERLERDE AĞLA!

  24 Eyl 2008 Yanıtla
 • hasancihatorter

  http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2008/Nisan/23/Haber_373805.aspx arkamdan yazan beyhude kardeş... bak bunuda seyret..geçen sene 29 ekimde ben ne yapıyordum.?..acaba cumhuriyet bayramında sen hangi barda kandili söndürüyordun?…o videodaki konuşmalara dikkat et, biraz bu gerçeklere kafa yor lütfen!!

  18 Eyl 2008 Yanıtla
 • hasancihatorter

  AŞAĞIDAKİ YAZILARINDAN DOLAYI BU İKİ KARDEŞİMİ YÜREKLERİNDEN ÖPÜYOR VE BU KARDEŞLERİMİN SAYILARININ BENİ KÖTÜLEMEKLE VAKİT ÖLDÜREN ZAVALLI VANDALİSTLERDEN DAHA ÇOK OLDUĞUNU BİLİYORUM. SEVGİLERİMLE GÜZEL

  16 Eyl 2008 Yanıtla
 • cannonballm

  bu yazan gerçekten hasan mı? bilen var mı?

  6 Eyl 2008 Yanıtla
 • hasancihatorter

  http://www.dailymotion.com/jimi_the_kewl/video/x6mjlu_hasan-cihat-orter-performance_music

  3 Eyl 2008 Yanıtla
 • hasancihatorter

  jazz_n_vow@msn.com

  3 Eyl 2008 Yanıtla
 • cannonballm

  (-devamı-) Bence kendinizle yüzleşin, kılık kıyafeti, yandan takılan üstat şapkalarını, edebi ve felsefi derinliği olmayan saçma sapan konuşmaları bir yere bırakın, yaşım 50 demeden oturun müzik çalışın, komplekslerinizden arının ve insanlara dinleyebileceği bir şeyler verin. Bunun için bence birinci şart iç dinamiklerinizi yerine oturtmak Hasan Hocam. Bu yolda psikologlar, özel psikiyatri klinikleri, devlet hastaneleri, ilaçlar, din, tasavvuf, meditasyon... Bir sürü yol var. Siz zaten spiritüel merakları olan bir büyüğümüzsünüz, bu sizin için zor olmayacaktır... Bir de küfür etmeyin bu kadar, size hiç yakışmıyor.

  29 Ağu 2008 Yanıtla
 • cannonballm

  Hocam (bakın saygımdan hocam diyorum). Ancak sizde saygı denen şeyin zerresi yok. Ülkemizde gerçekten çok iyi müzisyenler var. Ancak siz bu hızla gelişen genç neslin yeteneğini ve müzik bilgisini hazmedemeyen, kıskanç, usül icra bilmeyen, sözüm ona "entelektüelleri" basit klasik armonik kalıpların ötesine geçemeyen vasatın altında beste ve icralarınızla ve son derece samimiyetsiz laf cambazlığınızla yiyorsunuz. Ben alttaki metinde size son derece iyi niyetli yaklaşmıştım. Ama şahsi duvarıma "s.ktrin beaa s.ktrin" detayıyla biten bir cevap kondurduğunuz için şu yazdığımı yazıyorum... Bakın Hasan Bey, Türk gençliği pırıl pırıl ve zeki bir nesil, lütfen bu gençliği boşboğazlılığınızla ve abuk subuk şovlarınızıla yiyip bitirmeyin. Sürekli bahsettiğiniz televolelerden, magazin programlarından ziyade, kültür mozağimizin çok daha yersiz bir parçası ve gençlik için zararlı bir tehdit, kötü bir rol modeli oluşturuyorsunuz.

  29 Ağu 2008 Yanıtla
 • cannonballm

  Hasan Bey bir sanatçı kendi ile ilgili yorumlara birinci elden cevap verir ve bunu internet gibi regülasyonu mümkün olmayan yerlerde yaparsa küçük düşebilir.Sanatçıya bu yakışmaz. Üstüne üstlük sanatçı yoruma açık olmalıdır.Artı, sanatçı kültürlü, bilinçli, farklı alanlarda kendini geliştirmiş, gerek spiritüel gerek bilimsel alanları araç edinerek hayatı anlamaya çalışan kişidir.Sanatçı bir eğitmendir .İnanıyorum ki siz de değerli bir sanatçısınız ve internette sizin hakkınızda yapılan yorumlar sizi enterese etmez, sanatçı olduğunuz için maneviyat, bilim ve inanç dolu çok geniş spektrumlu bir paradigma sahibisinizdir.Bırakın insanlar istediklerini desinler,ekşisözlükte youtube'de verip veriştirsenler.Sanatçı sanatıyla, dünyayla ve toplumuyla meşguldür, kendisiyle değil. Amacım kesinlike size saygısızlık ya da tenkit değil, sadece internette karşılaştığım şeylere dayanarak düşüncelerimi dile getiriyorum... lütfen mazur görünüz... saygılar

  9 Ağu 2008 Yanıtla
 • Berker10

  ayrıca youtubeda bir kişiye it horozu diye hitap etmesiyle beni güldürmüştür...

  25 Tem 2008 Yanıtla
 • Berker10

  Gitarı iyi çalan kibirli insan ...

  25 Tem 2008 Yanıtla
 • PsychoMast3r

  yazık bu herife yazık her geçen gün acıorum. gitar çalmaktan zekasını geliştirmek için gereken etüdleri es geçmiş ondan bu halde sanırım. özellikle youtubede gülmek için videolarını ve yorumlarını takip etmenizi tavsiye ederim. ha bi de http://hasancihatorter.blogspot.com/ sitesinden seçme yorumlarını da okuyup kendinizden geçebilirsiniz..

  13 Eyl 2007 Yanıtla
 • kafamgirsin

  resme bak ahah it horozu

  9 Haz 2007 Yanıtla
 • firnas

  gitarist, virtüöz taglarını ekleyin

  13 Ara 2006 Yanıtla
 • Tüm 23 notlar

En Çok Dinleyenler