Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Interpol

Turnede

Resimler

  • 105.875.139
    skroplama
  • 2.129.967
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

1998’te kurulan New York’lu Interpol post-punk döneminin ilk grubu olarak adlandırabileceğimiz Joy Division’a ve The Chameleons’a olan benzerliği ile ABD’ li gruplar içinde belki de bu bayrağı taşımaya en yakın duranı.

Grup gitarist Daniel Kessler ve New York Üniversitesi’nde öğrenci olan davulcu Greg Drudy ile kuruldu. Kessler’ın aynı üniversiteden arkadaşı olan Carlos Dengler ise daha sonra gruba katıldı. Bas ve keyboard çalan Carlos D.’ye vokalde Paul Banks de eklenince grup tamamlanmış oldu.

2 sene bu ekiple üstüste konserler veren Interpol son halini 2000 senesinde Greg Drudy’nin yerine Sam Fogarino’nun gelmesiyle aldı. Vokal ve gitarda Paul Banks, gitarda Daniel Kessler, basta Carlos D. ve davulda Sam Fogarino ile New York’ta özellikle Brownie’s ve Mercury Lounge gibi klüplerde çalmaya devam eden grup Nisan 2001 de John Peel’in programıyla noktalanacak kısa bir İngiltere turuna çıktı. Tur; grubun aynı sene Chemikal Underground etiketiyle yayınladığı Ep’lerinin tanıtımı maksatlıydı.

2001’de çıkarttıkları ikinci EP.; This Is Next Year’dan sonra Matador Records; Interpol’ün 2002 yılında yayınlayacağı üç şarkıdan oluşan 45’lik ve ilk albümleri Turn On the Bright Lights için grupla anlaşma yaptı. New York’taki performansları ve kendi gayretleriyle çıkardıkları üç Ep, bu ilk albümün temelerini sağlamlaştırmıştı. “Turn on the Bright Lights” ile rock tarihinin belli başlı standartlarını güncellerken punk’tan ödünç aldığı ritim ve vokallerle Interpol kült gruplar arasına girmeyi başarmıştı. New York’lu grubun ikinci albümü olan Antics’de yine Matador Records imzası ile 2004 Ekim ayında piyasaya sürüldü.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

2.129.967dinleyici toplam
105.875.139skroplama toplam
#168 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler