Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Jimmy Eat World

Turnede

Resimler

  • 63.321.699
    skroplama
  • 1.886.338
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Amerikalı rock grubu Jimmy Eat World, 1993 senesinde gitarist Jim Adkins ve davulcu Zach Lind tarafından Arizona’da kuruldu. Daha sonra gitarist Tom Linton ve bas gitarist Mitch Porter’ın katılımıyla kadrosunu oluşturan grup, Tom’un vokale geçmesiyle ilk çalışmalarına başladı. Önceleri punk-rock ağırlıklı müzik yapan grup üyeleri daha sonra emocore olarak adlandırabileceğimiz türe doğru kaydılar.

Jimmy Eat World, kurulduktan sonraki ilk birkaç sene indie müzik piyasasının hakim olduğu bölgelerde konserler verdi. Bu arada 3 single ve bir de albüm yayımlayan grup pek fazla ses getirememişti. Onları şöhrete taşıyan ilk basamak 1995’te Capitol Records’ın ilgisini çekmeleri ve plak şirketinden albüm teklifi almaları oldu. Capitol ile anlaşma imzalanmadan kısa bir süre önce basçı Mitch Porter gruptan ayrıldı ve yerine Rick Burch geçti. Böylelikle ilk önemli albümleri olan “Static Prevails”in çalışmalarına başlandı. Albümün çıkış tarihinden sonra grup bağımsız plak şirketlerinden single yayımlamaya devam etti.

1998’de tekrar stüdyoya giren grup, “Static Prevails”in de prodüktörlüğünü yapmış olan Mark Trombino’yla “Clarity” albümünü kaydetti. Ne yazık ki bu albüm plak şirketi tarafından daha popüler gruplara öncelik vermek adına rafa kaldırıldı. Bunun üzerine grup, Capitol ile anlaşmaya vararak indie plak şirketlerinden Fueled by Ramen etiketiyle bir ep piyasaya sürdü. Önceki kayıtların çöpe gitmesine engel olmak için piyasaya sürülen bu ep’nin birkaç kopyası ülkenin önemli radyolarına gönderildi.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

1.886.338dinleyici toplam
63.321.699skroplama toplam
#307 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler