Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Joan Osborne

Turnede

Resimler

PNG Cropped Version
  • 3.066.253
    skroplama
  • 440.218
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

8 Temmuz 1963 yılında Kentucky, Anchorage’da doğdu.Asıl isteği film yapımcısı olmaktı ve bu onu New York’taki seçkin bir film okuluna yönlendirdi.Fakat okulunda maddi sıkıntılarla karşılaşınca ara vermek zorunda kaldı ve bu ara esnasında kendini küçük bir blues barda arkadaşının geç kalmış cesaretlendirmesi sonucu Billie Holiday’in God BlessThe Child adlı şarkısını söylerken buldu vee böylece büyük bir yetenek doğmuş oldu.

Doyumsuz bir öğenci olan Joan, açık gece klüplerine çıkmaya başladı ve grupların yanında yer aldı.Uzun zaman geçmeden kendi grubunu kurdu ve kısa sürede inanılmaz bir canlı performans olarak nam saldı.Rolling Stone magazin dergisi bunu ilk farkedenlerdendi ve patlamaya hazırbir bomba diye nitelendirdi.
1992 yılında kendi markasını oluşturdu ve Womanly Hips’i çıkardı.Kısa sürede beş bin sattı.1995 martında Relish adında ilk büyük albümünü piyasaya sürdü.Albümkısa zamansa başarı gösterdi ama asıl ticari başarısını One Of Us ile yaptı, birden hit oldu.Albüm akılda kalıcı melodisi, etkileyici sözleriyle sadece radyo, televizyon ve magazinlerde yer almakla kalmadı aynı zamanda bazı dinigruplar tarafından da benimsendi. Bazıları şarkıyı dinsizlikle suçladı.

Fakat şaşırtıcı bir şekilde Relish sekiz Grammy ödülü aldı bunlardan biri yılın albümü ödülüydü.Aday olarak gösterilen şarkılar arasında One Of Us, St. Teresa ve Spider Web yer alıyordu.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

440.218dinleyici toplam
3.066.253skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler