Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Joe Cocker

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

john robert cocker yada kendi seçtiği ismiyle joe cocker ingiliz rock/blues şarkıcısıdır. 60lı yılarda popülerlerşmeye başlamış, genelde inanılmaz güçlü sesi (gerçekten muhteşem ötesi bir sesi vardır kendisinin) ve genelde the beatlestan seçtip yorumladığı cover şarkılarıyla bilinir.

joe cocker 20 mayıs 1944te tasker road, crookes, sheffieldda doğmuştur. harold cocker ve madge cocker çiftinin en genç çocuğudur. joe lakabını o zamanlar dalga geçtikleri ve taklitini yaparak oyun oynadıkları cam temizleyicisi joe’dan almıştır. ray charles ve lonnie donegandan etkilenen cocker 12 yaşında abisi victorın müzik grubunda söyleyerek müzik kariyerine başlamıştır.

1961de vance arnold adı altında cocker yeni grubu vance arnold and the avengersı kurmuştur. 1964te decca recordsla ilk solo albümünü çıkarmış ve bu albümde i ll cry instead’i yorumlamıştır.

noublie jamais, you are so beautiful, uncahin my heart en bilinen şarkılarıdır. ama bunların dışında summer in the city ve could you be loved şarkılarıyla saatlerce dans edilebilir. have a little faith in me, you can leave your hat on, let the healing begin, what becomes of broken heart, with a little help from my friends şarkılarıyla ise süper duygulu hatta biraz mutsuzsanız süper ağlak anlar yaşanabilir.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

967.200dinleyici toplam
10.111.772skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler