Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Kasabian

Turnede

Resimler

  • 70.084.044
    skroplama
  • 2.235.213
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

“Müzik, insanların insanlar için yaptığı bir şeydir” diye müziği tanımlayan Kasabian, 1999 yılında İngiltere’de Tom Meighan (vokal), Serge Pizzorno (gitar) ve Christopher Edwards (bas gitar) tarafından kuruldu ve daha sonra aralarına Ian Matthews (davul)’ı da alarak indie/rock piyasasına yeni bir soluk getirdi.

Primal Scream’in elektronik havasını, 2005 yılında “Don’t Believe the Truth” turnesinde eşlik ettikleri Oasis’in kasıntılı ve sert vokal tarzını harmanlayarak önümüze getiren Kasabian, kendi isimlerini taşıyan ilk albümünü 13 Eylül 2004’de piyasaya sürdü. Albümden 4 single çıktı ve albüm kısa sürede İngiltere albüm listelerinde 4. sıraya yükseldi. Amerika’da ise 2005 yılında çıkan albüm, 3 yeni şarkıyla piyasaya sürüldü ve amazon.com’da en çok satan 100 albüm arasına girdi.

Grubun ikinci stüdyo albümü “Empire” 28 Ağustos 2006’da çıktı. Albümle aynı adı taşıyan ilk single “Empire” kısa sürede listelerde üst sıralara yerleşti. Albüm, dikkatleri savaşın yarattığı korkunç duruma çekmeye çalışan sözlerden oluşuyor. İlk olarak kendi resmi internet sitelerinde 19 Eylül 2006’da gösterilen ikinci single “Shoot the Runner”, 6 Ekim 2006’da piyasaya sürüldü. Single İngiltere listelerinde 17 numara olurken, albümden 3. single “Me Plus One” oldu.

Grubun üçüncü stüdyo albümü «West Rider Pauper Lunatic Asylum» 5 Haziran 2009’da piyasaya sürüldü. Kasabian, West Rider Pauper Lunatic Asylum’da ünlü prodüktör Dan ‘The Automator’ Nakamura ile çalıştı.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

2.235.213dinleyici toplam
70.084.044skroplama toplam
#106 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler