Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Kate Nash

Resimler

tumblr_02
  • 31.021.377
    skroplama
  • 1.157.462
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

1987 senesinde Londra’da dünyaya gelen İngiliz müzisyen Kate Nash, küçük yaşta piyano çalmaya başlayarak müzikle ilgilenmeye başladı. Rickmansworth’deki sanat okuluna giden ve ertesinde de Londra’daki BRIT Sahne Sanatları Okulu’na devam eden Nash, Bristol’deki Old Vic Tiyatro Okulu’na girmek için yoğun çaba sarfetti. Ancak okul tarafından reddedilen genç müzisyen, bu durum sonrasında ufak bir kaza geçirdi ve ayağını inciterek bir süre dinlenmeye çekildi. Yürüyemediği dönem içerisinde eski şarkı sözlerini tamamlamaya başlayan ve yanlarına yenilerini de ekleyen sanatçı, işte tam bu sırada şarkılarını çevredeki barlarda performe edebileceğine karar vererek müzik kariyerine başlamış oldu.

İlk konserlerinde Robbie Williams’ın “Rudebox”ı gibi parçaları baştan yorumlayan Kate Nash, bestelerini ‘myspace’ adlı siteye yükleyerek ismini bir şekilde yaymaya başladı. Besteleriyle özellikle Lily Allen’dan beğeni toplayan Nash, aynı zamanda NME ve Vogue gibi dergilerce de takdirle karşılandı. En çok etkilediği ismin Regina Spektor olduğunu belirten sanatçı, bu etkiyi müziğinde de hissettiriyor.

Şubat 2007’de Moshi Moshi adlı bağımsız plak şirketinden “Caroline’s a Victim/Birds” adlı single’ı yayımlayan Kate Nash, “Caroline’s a Victim” adlı parçasına bir de video çekti. Video kliple MTV2’de ekrana yansıyan Nash, bu başarı sonrasında Get Cape. Wear Cape. Fly ile birlikte İngiltere’de ufak çaplı bir turne gerçekleştirdi.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

1.157.462dinleyici toplam
31.021.377skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler