Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Kendrick Lamar

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Kendrick Lamar Duckworth (d. 17 Haziran 1987), Amerikalı hip hop sanatçısı. Compton, Kaliforniya kökenli olan Lamar, Top Dawg, Aftermath ve Interscope şirketlerinin bir sanatçısıdır. Batı Yakası rapçileri Jay Rock, Schoolboy Q ve Ab-Soul ile birlikte Black Hippy grubunun bir üyesidir.

Dördüncü mixtape’i Overly Dedicated’in (2010) yayınlanması sonrası Dr. Dre’nin de desteğiyle dikkatleri üzerine çekti. 2011’de Section.80 adını taşıyan bağımsız albümünü yalnızca iTunes üzerinden yayınladı. Albüm, o yılın en çok indirilen hip hop albümlerinden biri oldu. [3] Büyük bir şirketten çıkaracağı ilk albümü öncesinde geniş bir hayran kitlesi yarattı ve çok sayıda popüler sanatçıyla ortak çalışmalar yaptı.

Lamar’ın büyük bir şirketten çıkardığı ilk stüdyo albümü good kid, m.A.A.d city, 22 Ekim 2012’de raflarda yerini aldı. Albümden çıkan single’lar «Swimming Pools (Drank)», «Bitch, Don’t Kill My Vibe» ve «Poetic Justice» listelerde ilk 40’a girmeyi başardı. Albüm Amerika Birleşik Devletleri Billboard 200 listesine ikinci sıradan giriş yaptı ve bir milyonluk satış elde ederek platin plak kazandı. Sanatçı 2014 Grammy Ödülleri’nde En İyi Yeni Sanatçı, Yılın Albümü ve En İyi Rap Şarkısı’nın da aralarında bulunduğu yedi ödüle aday gösterildi.


1987–2009: İlk yılları ve kariyer başlangıcı:
Kendrick Lamar Huron, Kaliforniya kökenli bir ailenin çocuğu olarak Compton’da dünyaya geldi. 1995’te sekiz yaşındayken, idolleri Tupac Shakur ve Dr. Dre’nin «California Love» video klibinin çekimlerine tanıklık etti.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

961.967dinleyici toplam
40.864.678skroplama toplam
#24 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler