Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Koma Berxwedan

Resimler

Koma+Berxwedan
  • 2.347
    skroplama
  • 93
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Koma Berxwedan’ı bugüne getiren amacıdır, ulusal değerlerdir. Bizi ayakta tutan, yaşatan tılsım budur. Kürt ulusal mücadelesine parallel olarak, Koma Berxwedan da büyüdü bugüne geldi.»

Koma Berxwedan, 20 yılla yakın geçmişi ile Kürt halkının moral kaynağı. Savaşın en şiddetli yaşandığı dönemlerde Kürt halkından hiç bir zaman ayrılmadı, müziği ile acılarına, coşkularına merhem oldu. Grubu, bugün hala birçok kişi ilk günkü heyecanı yaşayarak dinliyor, dinlerken geçmış zamanları da unutmuyor.

1983 yılında Avrupa’da bir grup yurtsever müzisyen tarafından kurulan Koma Berxwedan, birçok müzik grubunun yaşadığı akibetin tersi bir rotayı izleyerek tıpkı «Anka kuşu gibi külerinden doğarak» bugüne geldi.

Avrupa»da kısa bir süre önce başlattığı konserler dizisi ile yeniden dinleyicisi ile buluşan Koma Berxwedan, bugüne kadar 13 kaset ve CD’ye imza attı.

Bu sıralar yoğun bir çalışma içerisinde olan Grup, bir yandan yeni kaset çalışması yaparken bir yandan da konserler dizisini sürdürüyor. Avrupa’daki konserler dizisine, Kürdistan dağlarında kısa bir süre önce gerçekleştirilen Kültür Sanat Konferansı’na katılan grubun elemanlarından Kawa, Cevat, Şemdin ve Sefkan da ayaklarının tozu ile gelerek katıldılar. Avrupa»da düzenlenen büyük etkinliklerin bir çoğunda kalabalık bir koro ile sürekli dinleyicilerinin önüne çıkan Grup, önümüzdeki dönemde kalıcı bir koro oluşturmayı ve bunu da orkestraya dönüştürmeyi planlıyor.

Koma Berxwedan’ın elemanlarından Beser Şahin, Bınevş, Cevat ve Xelil Xemgin ile Almanya’nın Köln kentinden grubun dünü bugünü üzerine konuştuk.

Dinleme Trendi

93dinleyici toplam
2.347skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

En Çok Dinleyenler