Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Lacuna Coil

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Lacuna Coil 1994 yılında gitarist ve söz yazarı Marco Coti Zelati ile o zamanlar Sleep Of Right grubunda olan Andrea Ferro tarafından Milan’da kuruldu. Yeni elemanların katılmasıyla birlikte gitarda Marco ve Raffaele Zagaria, bassta Andrea, davulda da Michelangelo olarak yollarına devam ettiler. Grup ilk canlı performansını 1994 te Bologna, İtalya’da gerçekleştirdi ve ardından 1995’te Bleeding Souls’u kaydetti.

Marco’nun bassa geçmesiyle birlikte Andrea’ya da vokallere yoğunlaşması için vakit kalmış oldu. Kariyerlerinde çok önemli bir adım atmak üzereydiler, ikinci gitar için Claudio Leo, davullar içinse Leonardo Forti ile anlaştılar ve grupta bir de bayan vokal olmasına karar verip Cristina Scabbia’ya teklif götürdüler.

ETHEREAL
Cristina’nın da gruba katılmasıyla birlikte isimlerini Ethereal olarak değiştirdiler ve Mayıs 1996 da Shallow End ve Frozen Feeling isimlerinde 2 şarkılık bir demo hazırlayıp bazı plak şirketlerine gönderdiler. Nuclear Blast ve Century Media’dan teklif aldılar ama Century Mediada karar kıldılar. Albüm kayıtlarına başlayacakları sırada Ethereal isminin Yunanlı bir grup tarafından kullanıldığını ögrendiler ve isimlerini Lacuna Coil olarak değiştirdiler. Grubun kadrosuysa Cristina Scabbia, Andrea Ferro, Marco Coti-Zelati, Claudio Leo, Raffaele Zagaria, ve Leonardo Forti olarak kesinleşmişti.

İlk EP ve Ayrılık

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

741.290dinleyici toplam
33.748.110skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler