Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Led Zeppelin

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Led Zeppelin İngiliz Rock grubudur ve BBC tarafından «Rock çağının en etkili gruplarından birisi» olarak adlandırılmıştır. Led Zeppelin, gitarda Jimmy Page, davulda John Bonham, bas gitarda John Paul Jones ve solist olarak da Robert Plant tarafından dört kişilik bir grup olarak kurulmuştur.Grup, Deep Purple ve Black Sabbath ile Hard Rock ve Heavy Metal’in öncülerinden sayılır.

1968 yılında kurulan grup daha çok Heavy Metal müzik tarzlarının öncülerinden biri olarak tanınsalar da yaptıkları müzikle Blues, Rockabilly, Soul, Funk, Kelt, Hint, Arap ve hatta Latin müzik de dahil olmak üzere birçok farklı popüler müzik türünü aynı potada erittiler. Popüler ve kolay erişilebilir kalmakla beraber istikrarlı bir şekilde yenilikçi olunabileceğini de kanıtlamışlardır. 1980 yılında John Bonham’ın ölümüyle dağılan grup hâlâ Rock müzik tarihindeki etkileri nedeniyle saygı görmeye devam etmektedir.

Grup, bu güne kadar 109,5 milyonu Amerika’da olmak üzere dünya genelinde toplam 300 milyon albüm satışına ulaşmıştır (Amerika’da satış sıralamasında The Beatles’ın ardından ikinci sıradadır).

«Stairway to Heaven»ın yanı sıra en popüler parçalarından bazıları: «Rock and Roll», «Black Dog», «Heartbreaker», «Living Loving Maid», «Immigrant Song», «Kashmir», «Dazed and Confused», «Misty Mountain Hop», «Whole Lotta Love», «Communication Breakdown», «Achilles Last Stand», «Fool in the Rain», «Moby Dick», «When the Levee Breaks», «No Quarter», «Good Times, Bad Times» ve «The Song Remains The Same»

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

2.727.146dinleyici toplam
159.874.316skroplama toplam
#33 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler