Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Liquid Tension Experiment

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Liquid Tension Experiment, Dream Theater üyelerinden John Petrucci (gitar), Jordan Rudess (klavye), Mike Portnoy (bateri) ve King Crimson’dan progresif rock ikonu Tony Levin (bass, Chapman Stick) tarafından kurulan enstrümantal rock projesiydi. Grup, Dream Theater’ın yan projesi olarak 1998’de kuruldu. Liquid Tension Experiment’ın başarısından dolayı Rudess’tan sık sık gruba katılması istenmişti. Mike Portnoy «Liquid Drum Theater» DVD’sinde ve Score Documentary’de bundan bahsetti. Jordan Rudess 1994’te katılma önerisini aynı zamanda Dixie Dregs üyesi olması nedeniyle reddetti. Daha sonra Rudess Metropolis Pt.II : Scenes From a Memory adlı albümle Dream Theater’a katılmış olarak karşımıza çıktı.Ve günümüze kadar Dream Theater ile birlikte gelmeyi,uyum içinde çalışmayı başardılar.

Liquid Tension Experiment, Magna Carta records’tan Liquid Tension Experiment (1998) ve Liquid Tension Experiment 2 (1999) isimli iki albüm kaydetti. Ayrıca New York,Philedelphia ve Los Angeles’ta konserler verdi. Mike Portnoy, üçüncü bir LTE albümü olmayacağını açıkladı. Ancak, birkaç şarkı ve riff Dream Theater konserlerinde çalınmakta; Live at Budokan (2004)’dan “Instrumedley”de olduğu gibi.

Fakat daha fazla ayrı kalamayan Liquid Tension Experiment ekibi yeni bir proje için 2006 yılında kollarını sıvadılar.Fakat John Petrucci’nin karısı erken doğum yapınca projeden ayrıldı ve ekip Portnoy,Levin ve Rudess olarak çalışmalarına devam etti.Bunun üzerine Liquid Trio Experiment adı altında Spontaneous Combustion albümü 2007 yılında piyasaya sürüldü.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

228.221dinleyici toplam
4.387.938skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

En Çok Dinleyenler