Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

MGMT

Turnede

Resimler

mgmt3
  • 81.173.705
    skroplama
  • 2.461.193
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

MGMT (başlarda The Management), Brooklyn, New York temelli bir müzik grubu. Ben Goldwasser ve Andrew VanWyngarden ikilisinden oluşmaktadır. Başlangıçta Cantora Records ile anlaşmalı olan ikili, 2006 yılında Columbia Records/Red Ink/Sony ile anlaşma imzaladı.

Grubun ilk albümü Oracular Spectacular, UK Albums Chart listesine on iki, Avustralya listesine altı numaradan giriş yaptı ve Billboard Top Heatseekers listesinde zirveye oturdu. NME dergisi tarafından 2008 yılını en iyi albümü seçildi. MGMT, aynı yıl Avustralya’daki Triple J Hottest 100 anketine katıldı. «Electric Feel» şarkısıyla ikinci, «Kids» şarkısıyla beşinci ve «Time to Pretend» şarkısıyla on sekizinci olmayı başardı.

Goldwasser ve VanWyngarden Wesleyan Üniversitesi’ne başladıkları yıl grubu kurdular.Goldwasser konuyla ilgili «Bir grup başlatmaya çalışmıyorduk. Sadece oyalanıyor ve sevdiğimiz müziği birbirimize gösteriyorduk.» şeklinde konuştu. İkili, noise rock ve electronicayı denedikten sonra uzlaştılar. Spin dergisinden David Marchese, grubun müziğini «psychedelic pop’un şekil değiştirmiş hâli» olarak yorumladı. Goldwasser ve VanWyngarden, 2005 yılında mezun oldular ve Time to Pretend EP albümünü tanıtmak amacıyla indie rock grubu Of Montreal ile birlikte turneye çıktılar ve açılış sanatçısı olarak sahne aldılar.

5 Ekim 2007’de Spin.com sitesi grubu «Günün Sanatçısı» seçti. 14 Kasım 2007’de Rolling Stone dergisi gruba 2008 yılının «İzlenilecek Sanatçı» listesinde ilk onun içinde yer verdi. MGMT, BBC’nin 2008’in Sound’u İlk 10 Anketinde dokuzuncu sırada yer aldı. Ayrıca Last.fm’in 2008’in en çok çalınan sanatçıları listesinde yer aldı.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

2.461.193dinleyici toplam
81.173.705skroplama toplam
#67 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler