Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Manic Street Preachers

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Manic Street Preachers veya kısa şekliyle Manics 1986’da kurulmuş ve 90’lı ve 2000’li yıllarda ses getirmiş Galli rock topluluğudur. İngiliz müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başaran Manic Street Preachers, 1990’lardan bu yana farklı şarkı sözleri ve entelektüel duruşları ile kült statüsünde yer alıyor. Punk rock ve alternatif rock’a getirdikleri yenilikçi bakış açısı ile dikkatleri çeken grup, Küba’da gerçekleştirdikleri konserle uluslararası arena’da büyük yankı uyandırmıştı.Grup 1986’da Galler’de dört arkadaş James Dean Bradfield, Sean Moore, Nicky Wire ve Flicker (gerçek adı Miles Woodward) tarafından kurulmuştu. Grupta önce sözleri Bradfield yazarken daha sonra Wire günümüze kadar devam edecek söz yazarlığıa başladı. Önceleri grubun vokalini Wire’ın eski kız arkadaşı Jenny Watkins-Isnardi yapıyordu. 1988’de Flicker grup punk’tan uzaklaştığı için gruptan ayrıldı.

Flicker’ın ayrılığı sonrası Nicky Wire bas gitara, Bradfield’de vokale geçti. Üçlü 1989’da ilk singleları «Suicide Alley«‘i çıkardı. Single’ın kapak tasarımını grubun şöforu Richey James Edwards yapmıştı. Daha sonra Edwards gitarist olarak gruba katıldı ve grup son halini aldı.

Grubun hayat hikayesinin en acı kısmı da Edwards’ın ortadan kaybolmasıyla ilgili . 1994’te alkolizm ve anoreksinin getirdiği sorunlar nedeniyle özel bir kliniğe yatan Edwards, 1 Şubat 1995’te, arabasını intiharlarıyla ünlü Severn Köprüsü’ne bırakarak sırra kadem bastı. Hayranları içinse yeri hala doldurulamıyor.

Grup bu acıyı bir nebze hafiflettikten sonra, 1996’da bir çok parçası hit olan «Everything Must Go»yu çıkardı. Daha sonraki albümleri ise:

1998-This Is My Truth, Tell Me Yours

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

Üzgünüm bu tablolar alınırken bir sorun oluştu. Lütfen birkaç dakika içinde tekrar dene.

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler