Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Mark Ronson

Turnede

Resimler

Mark Ronson 8
  • 9.362.634
    skroplama
  • 630.878
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

2003 senesinde müzik kariyerine başlayan Londra doğumlu İngiliz müzisyen Mark Ronson, üvey babasının efsanevi grup Foreigner’ın gitaristi Mick Jones olması sebebiyle küçüklüğünü müzikle içiçe geçirdi. 8 yaşında ailesiyle birlikte New York’a taşınan Ronson, 1993 senesinde şehirdeki bazı kulüplerde DJ’lik yapmaya başladı. Gerçekleştirdiği performanslarla beğeni toplayan sanatçı, yakın zaman içerisinde oldukça ilgi çeken bir DJ haline geldi ve ünlülerin özel partilerinde sahne almaya başladı.

Müziğinde hip hop ve rock soundunun özelliklerine yer veren Mark Ronson, 2001 senesinde Nikka Costa’nın “Everybody Got Their Something” parçasının prodüktörlüğünü üstlenerek prodüktörlük kariyerine de böylece başlamış oldu. Elektra Records ile anlaşan Ronson, 2003 senesinde “Here Comes The Fuzz” adlı ilk albümünü yayımladı. Albümünde Mos Def, Jack White, Saigon, Sean Paul ve Aya gibi isimleri konuk müzisyen olarak bulunduran sanatçı, albümden tek single’ı “Ooh Wee” adlı parçasına seçti.

2004 senesinde menajeri Rich Kleiman ile birlikte Sony BMG Records’a bağlı olarak Allido Records’u hayata geçiren Mark Ronson, bu sırada Christina Aguilera, Amy Winehouse, Lily Allen ve Robbie Williams gibi sanatçıların albümlerinde prodüktör olarak yer aldı.

2006 senesinin başında Radiohead’in “Just” parçasını Alex Greenwald ile baştan yorumlayarak single olarak yayımlayan Mark Ronson, single ile müzikseverlerden büyük beğeni topladı. Bu parçayla Radiohead’in tribute albümü “Exit Music: Songs with Radio Heads”de de yer alan Ronson, 2007 senesinde “Version” adlı 2. albümünü piyasaya sürdü.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

630.878dinleyici toplam
9.362.634skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler