Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Melis Sökmen

Resimler

7894181917027

Dinle, satın al veya paylaş

Satın Al

  • 2.863
    skroplama
  • 342
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Pop-caz müziğin başarılı ismi Melis Sökmen, üretmeye devam ediyor. Belli bir müzik tarzı olmayan Türk Sanat Müziği hariç her tarzda şarkıyı yorumlayabilen Sökmen, “Benim çok geniş bir müzik repertuvarım var. Sadece Jazz değil, Reggae, Latin, Blues, Soul ve pop müzik türlerinde de şarkılarını seslendiriyorum” diyor.
Müziği çok seven ve adeta müzikle yatıp kalkan Melis Sökmen “Hayatım müzik” diyor ve yaşamının her dakikasında müziğin var olacağını vurguluyor. Şu aralar yeni albüm çıkarma çalışmaları içinde olan Sökmen, bu albümünde hayranlarının karşısına farklı aranjeler ve yorumlarla çıkmaya hazırlanıyor.

‘Bale aşkı sayesinde müzikle tanıştım’
Sanat hayatına önce bale ile başlayan daha sonra modern ve caz dans eğitiminin yanı sıra 5 yıl gitar eğitimi alan Sökmen, “Hayatım müzik” diyor ve müzikle nasıl tanıştığı şöyle anlatıyor:
“Benim ilk aşkım bale idi. Benim en büyük idolüm, amcam Sait Sökmen’di. Bale benim için çok önemliydi. 5 yaşına kadar Ankara’daydım. Sonra Almanya’ya gittim ailemle. O dönemler 10 yaşıma kadar iyi okullarda okudum. Müziğe olan yatkınlığım aileden geldiği için oradaki müzik öğretmenim ben teşvik etti, bir enstrüman çalmam gerektiğine inandırdı beni. Daha sonra yaklaşık 4 sene klasik gitar eğitimi aldım. O dönemlerde kendi kendime şarkı söylemeye başladım. Türkiye’ye döndükten sonra ailem bir bale sanat merkezi açtı. Babamla amcam ortak olarak Bale Sanat Merkezi’ni kurdu. Ben de zaten bale aşkıyla tutuştuğum için oraya gittim. Orada bir sene sonra dans öğretmenliğe de başladım. BSM Dans Topluluğunda çeşitli etkinlikler ve festivallerde sahne aldım. İlk kez sahneye adım atmam 1982 yılında Güneş gazetesinin düzendiği güzellik yarışmasıydı.

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

342dinleyici toplam
2.863skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.