Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Metallica

Resimler

  • 235.341.295
    skroplama
  • 2.576.606
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

1981 yılında Lars Ulrich (davul), Los Angeles’da yayınlanan Recycler adlı müzik dergisine ilan vererek birlikte müzik yapabileceği kişilerle görüşmek istediğini belirtir. İlk telefon, bir basımevinde çalışan 18 yaşlarında lise mezunu bir gençten, James Alan Hetfield’dan gelir ve 1 Mayıs 1981’de Lars ve James tanışır. Sert sesi, farklı armonisi ve yeniliğe açık gitar virtiözitesiyle James Hetfield (gitar, vokal) grubun vokal ve gitaristliğini üstlenir ve grubun temelleri atılır…

Los Angeles’da kurulan heavy metal grubu Metallica’nın ilk kadrosunda Ron McGovney (bas gitar) ve Lloyd Grant (gitar) bulunuyordu. İsmini ilk başta ‘Metal Mania’ olarak belirleyen grup, müzikal tarz olarak Black Sabbath, Diamond Head, Motörhead, Saxon, Thin Lizzy ve Judas Priest gibi dönemin metal gruplarından etkilenirken, aynı zamanda Misfits, The Ramones ve Discharge gibi punk gruplarını da kendisine örnek aldı.

İlk kayıt “Hit The Lights”ı 1982 senesinde Metal Blade Records’un yayınladığı derleme albüm “Metal Massacre”a eklemeyi başaran Metallica, aynı dönemde gitarist değişikliğine gitmek amacıyla yerel bir gazeteye ilan verdi. Bu ilana o zamanlar ‘Panic’ adlı grupta çalan Dave Mustaine cevap verdi ve denemelerin ardından Mustaine gruba katıldı. Aynı sene basçı McGovney’in garajında bir demo kaydeden grup, bu demoyu “Ron McGovney’s 82 Garage Demo” adı altında çevreye dağıttı. Bu demo içerisinde 7 tane yorum parçasına yer veren topluluk, iki bestesini de demoya ekledi.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

2.576.606dinleyici toplam
235.341.295skroplama toplam
#32 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler