Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Michelle Branch

Resimler

Imagen michellebranch.com
  • 10.161.512
    skroplama
  • 718.802
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Michelle Jacquet DeSevren Branch-Landau ( Temmuz 2, 1983) Amerika’nın Arizona eyaletinde dünyaya geldi. Küçüklüğünden beri müzisyen olmanın hayalini kuran Michelle, 8 yaşındayken yaşadığı yerin yakınındaki bir üniversitede verilen vokal derslerine katıldı. İlk gitarını 14. yaş gününde aldıktan sonra odasına kapanıp tek başına akorları öğrenmeye başlayan küçük Michelle, birkaç gün sonra ilk şarkısını yazmıştı.

Michelle, lise yıllarında sanata ağırlık vermeye başladı. Bu arada gitar çalmaya ve şarkı yazmaya devam ediyordu. Müzisyen olma hayallerini unutmamıştı. Ona göre önündeki tek engel öğrenimine devam ediyor olmasıydı. Bir gün ailesine okula bırakmak istediğini açıkladı. Ailesi Michelle’in bu isteğine beklenmedik bir şekilde “evet” cevabını vererek kızlarının hayallerine verdikleri desteği ilk kez açıkça ortaya koydular. 2000 senesine kadar kulüplerde müzik yapmaya devam eden müzisyen, bu arada liseyi dışardan bitirmek için uğraşıyordu.

2000 senesinde çıkardığı, “Broken Bracelet” ismini taşıyan bağımsız albümünün ardından Madonna’nın plak şirketi Maverick ile anlaşma imzalayan Michelle, 2001’in Ağustos’unda “The Spirit Room” ismini taşıyan ilk ticari albümünü müzik dünyasına tanıttı. Albümün beklenmedik başarısı ve 1 milyonu aşan satış rakamı kısa bir süre sonra Michelle’in Norah Jones, Avril Lavigne ve Vanessa Carlton gibi türünün önde gelen isimleriyle karşılaştırılmasına neden oldu. Her biri başarılı olan “Everywhere”, “Goodbye To You” ve “All You Wanted” single’larından sonra “Goodbye to You” piyasaya sürüldü.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

718.802dinleyici toplam
10.161.512skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler