Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Missy Higgins

Turnede

Resimler

missy
  • 7.715.429
    skroplama
  • 419.103
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Müzik eleştirmenleri, onun şarkılarını «süslenmemiş, şişirilmemiş, sade ve unutulmaz» olarak nitelendiriyor. Gerçekten de bu sıfatların, Higgins’in müziği için tamamen uygun olduğunu söyleyebiliriz. Yalın gitar tınıları, caz etkisi taşıyan klasik piyano vuruşları ve keyif veren yorumuyla Missy Higgins; uzun yıllar müzik yapacak ve adını müzik dünyasının unutulmazları arasına yazdıracak gibi görünüyor.

Tam adı Melissa Morrison Higgins olan Missy Higgins, 19 Ağustos 1983’te Avustralya’nın Melbourne kentinde dünyaya geldi. Şarkı söylemeye gençliğinin ilk yıllarında başladı. Hatta yerel barlara girebilmek ve erkek kardeşinin küçük caz topluluğunda şarkı söyleyebilmek için yaşı hakkında yalan söylemek zorunda bile kalmış. İlerki dönemlerde yörenin seçkin radyo istasyonlarından Triple J tarafından düzenlenen bir yarışmayı kazandığında çevresinin ve yöre halkının büyük ilgisiyle karşılaşmış ve cesaretlenmişti…

Henüz lisedeyken, şarkılarından biri olan «All For Believing», bir anda önemli bir radyo istasyonunun 2001 yılında en çok istek alan parçaları arasında yer aldı Onun ulusal radyodaki bu ani çıkışını değerlendirmek için dağıtım şirketleri birbiriyle yarıştı ancak Missy, hem başarılı bir söz yazarı hem de iyi bir şarkıcı olmak için kendini daha da geliştirmesi gerektiğini düşündüğünden bu teklifleri kibarca reddetti.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

419.103dinleyici toplam
7.715.429skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler