Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

My Bloody Valentine

Resimler

PNG
  • 33.198.947
    skroplama
  • 776.140
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

1984’de kurulan İrlandalı grup, gitarist Kevin Shields’ın öncülüğünde 1988’de yayınladıkları “Isn’t Anything”e kadar pek çok 45’lik piyasaya sürmüştü. Isn’t Anything’de ise Cocteau Twins’in hafif melodilerini alıp, ezici bir distortion’la harmanladıkları kayıtla birleştirmişlerdi.

Rock’n Roll gelenek göreneklerini bir kenara bırakan My Bloody Valentine’ın anti–rock, art-pop gruplarının eğilimlerine de onay verir bir hali yoktu. Onun yerine tahmin edilebilir sonuçlar doğurmayacak daha beyaz bir patırtıyı, klasik avant-garde gruplarının insanı felç eden gürültüsünden de uzak tuttu. Böylece grubun yarı saydam yarı parıldayan güzellikteki müzikleri Shields’ın özellikle kayıt aşamasındaki mükemmeliyetçiliği ile stüdyoda kendini yaratmış oldu.

My Bloody Valentine’ın canlı performansları sırasında, sahnede nadiren hareket etmeleri ve seyirciyle yakaladıkları asgari göz teması tüyler ürpertici olarak tanımlanırken, bu dile düşmüş halleri İngiliz müzik basını tarafından “Shoegazing” tarzının ilk defa telafuz edilmesiyle sonuçlanmıştı. Daha sonra – Ride , Lush, The Boo Radleys, Chapterhouse, Slowdive gibi diğer “shoegazer”ların fenomeni olacak grup, 80 sonu ve 90 başında Manchester sahnesinin varlığı ile yayılan İngiliz indie rock akımını da etkilemişti.

My Bloody Valentine’ın 1991 de “Shoegazing”in tepe noktasına ulaştığı sırada yayınladığı albüm “Loveless” ise yeni bir müzik fenomeni muamelesi görmüş, dönemin esas taşı olmuştu. Ne yazık ki grup popüler müzik cephesini de atlatmış olmasına rağmen sonraki yıllarda ortalıkta gözükmedi ve 90’ların alternatif rock gruplarına esin kaynağı olmuş bir miras bırakmakla yetindi.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

776.140dinleyici toplam
33.198.947skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler