Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Plain White T's

Turnede

Resimler

  • 23.401.636
    skroplama
  • 1.314.106
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

1997 senesinde Harvey’s Daughter adlı grubun dağılmasının ardından grubun davulcusu Tom Higgenson’un vokalistliğe geçmesi ve bas gitarist Ken Fletcher’ın da Higgenson ile yola devam etmesiyle kurulan Amerikalı pop punk grubu Plain White T’s, aynı sene Dave Tirio (davul)’nun da gruba katılmasıyla ilk kadrosunu oluşturdu. The Beatles, Jimmy Eat World, The Strokes, Bruce Springsteen, Michael Jackson, Jackson 5, Weezer, U2, Tom Petty, The Cure, Nirvana ve The Police gibi isimlerden etkilenen grup, ilk albümü “Come On Over”ı 2000 senesinde yayımladı.

İlk albüm sonrasında Fearless Records ile anlaşan Plain White T’s, 2002 senesinde “Stop” adlı 2. albümünü piyasaya sürdü. Albümün prodüksiyonunda Loren Israel ve Nick Rucker ile çalışan grup, bu albüm sonrasında kadrosunda değişikliğe giderek, Ken Fletcher ile yollarını ayırdı. Gruba Mike Retondo (bas gitarist), Tim Lopez (gitar) ve De’Mar Hamilton (davul) dahil oldu ve bu kadroyla 2005 senesinde “All That We Needed” adlı 3. albümünü yayımladı. Albümde yer alan “Hey There Delilah” adlı parçaya bir video klip çeken topluluk, video kliple sıkça MTV2 ekranlarında yer aldı.

“Hey There Delilah” single’ı ile Amerika listelerinde 6 numara olmayı başaran Plain White T’s, bu başarı sonrasında Hollywood Records’a geçiş yaptı. 2006 senesinin sonuna doğru “Every Second Counts” adlı 4. albümünü hayranlarına ulaştıran grup, albümden şu ana kadar “Hate (I Really Don’t Like You)” ve “Friends Don’t Let Friends Dial Drunk” parçalarını single olarak piyasaya sürdü.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

1.314.106dinleyici toplam
23.401.636skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.