Quicksilver Messenger Service 1965’te San Fransisco’da kurulan bir psychedelic rock grubudur. Quicksilver Messenger Service, Batı ABD başta olmak üzere dünyadaki bir çok psychedelic hayranının beğenisini kazanmıştır. Bir çok albümleri Bilboard Pop listelerinde ilk 30’da yer almıştır.

Ticari anlamda çağdaşları Jefferson Airplane ve The Grateful Death kadar başarılı olamasalar da grup kendi tarzlarında öncüdürler. Müziklerindeki caz ve klasik etkileri ve güçlü folk birikimleriyle özgün ve yenilikçi bir tarz yaratmışlardır. Grup üyesi Dino Valentine , ilk müzisyenlik yıllarında icra ettiği folk müzikten belirgin biçimde etkilenmiştir. Bu kaynaklardan geliştirdikleri tarz, Quicksilver Messenger Service’in oynak ritimleri ve tıngırdayan gitar seslerinde çok belirgindir.

Çok yıllar sonra, grup Bazı üyelerinin ölümü üzerine yeniden biçimlendirilmiştir. Günümüzde, grubun orijinal üyeleri Gary Duncan ve David Freiberg, Quicksilver Messenger Service olarak turnedeler ve başka müzisyenlerle çalışıyorlar.

Düzenleme [silinmiş kullanıcı] tarafından 24 Mar 2012, 08:06tarihinde yapılmış.

Bu sayfada kullanıcıların eklediği tüm metinlere Yaratıcı Genel Nitelikli Ticaret Dışı Ortak Lisansı başlığı altında ulaşılabilir.
Metne aynı zamanda GNU Serbest Belgelendirme Lisansı kapsamında da ulaşılabilir.

Bilgi kutusu

Wiki'de işaretlenmiş bilgilerden oluşturuldu.

Kurulduğu yıl
  • 1965
Kurulduğu yer
  • San Fransisco
Grup Üyeleri

2. sürümü görüyorsun. En son sürümü gör, veya bu wiki'yi tartış.

En son wiki değişikliklerinin.