Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Riverside

Turnede

Resimler

PNG
  • 14.627.597
    skroplama
  • 313.521
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Riverside 2001 yılında Polonya Varşova’da Unnamed isimli grupta solo gitaristlik yapan Piotr Grudziński, progressive sesler üzerinde çalışan vokalist Mariusz Duda ki grup kurulmadan önce Xanadu grubunda bas ve klavye çalıyordu , davulda Hate ve Domain isimli death metal gruplarıyla çalışmış Piotr Kozieradzki ve kendi ev stüdyosunda ses mühendisliği yapan ve gruplara geçici eleman olarak destek veren klavyeci Jacek Melnicki tarafından yapılandı .

İlk başta Piotr Grudziński ve P. Kozieradzki arkadaşlığı her ikisinin de death metal gruplarında olmasına rağmen progressive rock’a ( Marillion özellikle ) yakın olmaları onları bu yönde düşünmeye ve sık görüşmeye itti neticesinde Melnicki’nin stüdyosunda ilk çalışmalar başlandı ve Jacek’de klavye çalmaya ikna edildi. Geriye Bas gitarist eksiği kalmıştı. Duda ise Jacek’i önceden tanıyordu ve kendi kayıtlarını ona verdiğinde Jacek de yeni grubuyla yaptığı kayıtları verdi ve teklifi sundu Duda’nın teklifi kabul etmesiyle Riverside başlamış oldu.İlk provalarına 2001 yılının
sonbaharında katıldılar.

Grubun amacı tüm etkileşimlerden uzak bir anlayışa yönelip progressive rock yapmaktı ve ilk başta enstrümantal olarak çalışıyorlardı bir gün Duda değişik bir dilde şarkı söylemeyi deneyince stüdyoda diğerleri onun vokalist olmasını istediler ve bu şekilde Riverside vokalistini de bulmuş oldu.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

313.521dinleyici toplam
14.627.597skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler