Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Sezen Aksu

Resimler

029_b
  • 3.103.317
    skroplama
  • 134.791
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Sezen Aksu’nun yaşam macerası 13 Temmuz 1954 te Denizli Sarayköy de başladı. Üniversite de dahil olmak üzere eğitim sürecini İzmir’de sürdürdü. İlk 45’liğini çıkardığı 1975 yılından bu yana yorumladığı eserlerin hemen hemen tamamı kendisine ait olduğu için, hayat duruşu ve felsefesini dinleyicileri ile paylaşabilen ve bu nedenle de kendine ait sarsılmaz bir kitle oluşturabilen nadir sanatçılardan biri olma şansını yakaladı.

Merakla beslenen tutkusu ve kabullenmeden önce sorgulayan aklı, insanların, başka hayatların, en derin duyguların, özetle yaşamın ta kendisinin farkında olmasını sağladı. Dışarı çıkarken şeklinden, doğallığından ödün veren insana insanlığını, ilk olarak sesiyle yeniden hatırlattı; en katıksız hallerimiz şairliğe varan şarkı sözleri ve besteleri ile beden buldu. Hayatlarımızın içinde es geçilen, bazen aymazlıktan bazen korkudan dillendirilmeyen detaylara takıldı.

Çoğumuzun bakamadığı bir cepheden baktığı pencereden gördüğü her güzelliği cömertce paylaştı; herşeyi ama en güzel de aşkı anlattı. Aslolanın ruh olduğunu çok erken yaşlarda farkettiğinden, ruhunu besleyecek alanlara ilgi duydu. Bu nedenle müziğin yanı sıra edebiyat, resim ve tiyatroya da merak saldı, bir çok eğitim aldı.
Kulaklarımızda «orada kimse var mı» sözleriyle kazılan 1999 depreminin hemen ardından, «karşı kıyıya» da yayılan felakette her iki ülkenin de acılarını paylaştı. Acılar bir yana, yüzyıllardan beri süregelen ‘anlaşmazlıkları’, her iki ülkede verdiği konserlerle, müziğiyle sona erdirmeye çalıştı.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

134.791dinleyici toplam
3.103.317skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler