Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Shakira

Turnede

Resimler

PNG
  • 53.586.403
    skroplama
  • 1.982.543
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

Shakira, (Isabel Mebarak Ripoll), 2 Şubat 1977’de Kolombiya’da doğdu.21.Yüzyılın En Çok Tanınan Sanatçılarından Biri Olan Shakira’nın Albümleri 75 Milyondan Fazla Sattı,Single Satışları Dahilinde Bu Rakam 100 Milyona Ulaşabilmektedir.Çok çocuklu bir ailenin üyesi olan Shakira, çocukluk döneminde ilk olarak koroda başladığı müzik denemelerine, sesinin fazla güçlü bulunması sebebiyle son vermek zorunda kaldı. Led Zeppelin, Beatles ve Nirvana gibi gruplardan etkilendiğini her fırsatta dile getiren Shakira ilk şarkısını 8 yaşındayken yazdı. 10 yaşındayken yetenek yarışmalarında birinci olurken, 11 yaşında gitar çalmaya başladı. 13 yaşındayken manken olmak için Bogota’ya gittiğinde ise Sony Music’le bir anlaşma imzaladı ve 1991 yılında ilk albümünü çıkardı.

Albüm, ticari başarıyı yakalayamadı ve 1000’den az kopya sattı. Şu sıralar koleksiyoncuların en çok aradığı albümlerden biri olan Magia’nınardından 17 yaşındayken ikinci albümü Peligro’yu yayınladı. Bu albüm de başarısız olunca Shakira kayıtlarına bir süre ara verdi ve liseden mezun olmaya karar verdi.

1995 yılında müziğe döndüğünde latin pop’unu rock ve oryantal müzikle birleştirdiği tarzını oluşturmuştu. O sene, “Pies Descalzos,” “Estoy Aqui” single’larını yayınladı. Albüm 1 numaraya kadar yükseldi ve Shakira 2 yıl süren bir turneye çıktı.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

1.982.543dinleyici toplam
53.586.403skroplama toplam
#47 geçen haftanın tablosunda
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.