Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Shining

Turnede

Resimler

Kvarforth.
  • 5.938.670
    skroplama
  • 124.134
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

1996 yılında kurulan Shining, müziğinde bir çok doom metal öğesi barındıran bir İsveçli black metal grubudur. Müziklerindeki depresif eğilimler ve genellikle intihar-temalı şarkı sözleri sebebiyle, Shining genellikle «suicidal black metal» olarak anılmaktadır.

Grup, 2004 yılının Ağustos ayında dağıldı ve dördüncü albümleri olan IV / The Eerie Cold’un son albümleri olacağı düşünüldü, fakat grup, canlı performans gerçekleştirebilecek yeni bir kadroyla aynı senenin son dönemlerinde yeniden kuruldu. Grup, ilk olarak V / Besvikelsens Dystra Monotoni olarak adlandırılması düşünülen, fakat daha sonradan Kvarforth’un memleketine gönderme yaparak V / Halmstad olarak belirlenen beşinci albümlerini yakın zamanda çıkardı.

Shining, şarkı sözlerinde tüm şekilleriyle intiharı ve kendine zarar verme’yi (örn; uyuşturucu) açık bir şekilde desteklemektedir. Grubun kurucusu olan Niklas «Kvarforth» Olsson, en azından kısmen de olsa Shining’in müziğinin etkisi altında intihar etme olaylarının yaşandığını memnuniyetle belirtti.

Grubun adı, The Shining isimli romana ya da bu kitaba dayanılarak yapılmış film’e atıfta bulunmamaktadır, fakat Kvarforth’a göre «aydınlanmaya giden yol» anlamına gelmektedir.

Anlaşmazlık

Kvarforth, 2006 yılının Temmuz ayında kayıplara karıştı ve onun intihar etmeye kalkışmış olacağıyla ilgili bir söylenti yayıldı. Grup, 23 Ağustos 2006’da, internet sayfalarında, Kvarforth’un kaybolduğunu açıkladı. Kvarforth’un isteklerinden biri olarak grubun «Ghoul» adında yeni bir solistle devam edeceği söylendi.

Klipler

Popüler Albümler

Etkinlikler

Etkinlik ekle

Dinleme Trendi

124.134dinleyici toplam
5.938.670skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler