Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Silverchair

Resimler

  • 17.628.591
    skroplama
  • 856.419
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

(1992 – günümüze)

Silverchair Avustralya’nın en başarılı alternatif rock (önceden post-grunge) gruplarından birisidir. Son 10 yıl içerisinde herhangi yerel bir sanatçıdan 20 tane daha fazla hit parça sahibi olmuş ve Dünya çapında altı milyondan fazla albüm satmışlardır.

Grup Avustralyanın güneydoğusundaki New South Wales eyaletinin Newcastle kentinde 1992 yılında kurulmuştur. Silverchair 1994 yılında, 15 yaşında iken, «Pick Me» isimli ulusal bir yarışmayı «track artist=Silverchair]Tomorrow[/track]»isimli şarkılarının demosuyla kazanarak büyük çıkışlarını yapmıştır.Demo Avustralyalı radyo istasyonu Triple J’in tarihinde en çok çalınan şarkılardan biri olmuştur ve o senenin Big Day Out’ında (Avustralya ve Yeni Zelanda’daki bir müzik festivali) ödüllerinin bir parçası olarak çalmışlardır.

Silverchair ilk başlarda «post-grunge» yapıyordu ve eş zamanlı gruplar olan Nirvana ve Pearl Jam’den aldıkları büyük ilham apaçık ortadaydı. Daniel Johns ise Led Zeppelin ve Deep Purple gibi gruplardan esinlendikleri konusunda ısrar etmektedir, her halükârda bu ısrarlar müzik hayranları ve eleştirmenler tarafından çürütülmüştür. Örnek olarak, Rolling Stone ve Guitar World gibi önde gelen yayınlar “Silverchair’s first two albums were radio-friendly, commercial derivatives of music, which was popular at the time” (Silverchair’in ilk iki albümü radyo dostuydu ve o zamanlar popüler olan müziğin ticari olarak türetilmiş versiyonunu yapıyorlardı.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

856.419dinleyici toplam
17.628.591skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler