Yeni Müzikleri Keşfet

Last.fm, çaldığın müziğe göre sana kişiselleştirilmiş öneriler veren bir müzik keşfetme hizmetidir.

Last.fm profilini başlat Pencereyi kapat

Staind

Resimler

  • 27.802.600
    skroplama
  • 1.413.851
    dinleyici

Etiketler

Herkesin etiketleri

Daha fazla etiket

Biyografi

1995 senesinde Massachusetts’de kurulan Amerikalı alternatif rock grubu Staind, kadrosunda Aaron Lewis (vokal, gitar), Mike Mushok (gitar), Jon Wysocki (davul) ve Johnny April (bas gitar)’ı bulunduruyor. İlk başlarda Korn, Rage Against The Machine, Pearl Jam ve Alice In Chains gibi grupların parçalarını coverlayarak çevredeki barlarda ve kulüplerde sahne alan grup, 1996 senesinde “Tormented” adlı ilk albümünü yayınladı.

“Tormented” albümünde Sepultura ve Pantera gibi sert metal gruplarının etkisinde kalan Staind, albümün kapağında ve soundunda bu etkiyi hissettiriyordu. Albüm sonrasında Limp Bizkit ile birlikte sahne alan grup, konser öncesinde ilk albümdeki tarz sebebiyle Limp Bizkit’den Fred Durst’ün tepkisiyle karşılaştı. Ne var ki grup sahne aldığında Durst gösterdiği tepkinin yersiz olduğunu gördü ve iki grup arasında yakın bir arkadaşlık kuruldu.

1997 senesinde Limp Bizkit’le yeniden sahneye çıkan Staind, konser sonrasında Limp Bizkit’in de bağlı olduğu Flip Records ile anlaşmaya vardı. 1999 senesinde “Dysfunction” adlı 2. albümünü yayınlayan grup, albümün prodüksiyonunda Terry Date ile biraraya geldi. Albümden “Just Go”, “Mudshovel” ve “Home” parçaları single olarak piyasaya sürülürken, bu single’lardan en çok ilgiyi “Mudshovel” gördü. Albüm sonrasında Limp Bizkit ile Family Values turnesine çıkan topluluk, bu turne sırasında Fred Durst ile “Outside” adlı yeni parçayı seslendirdi.

Klipler

Popüler Albümler

Dinleme Trendi

1.413.851dinleyici toplam
27.802.600skroplama toplam
En yeni dinleyici trendi:

Skroplamaya başla ve dinleme geçmişini kaydet

Last.fm kullanıcıları iTunes, Spotify, Rdio ve diğer müzik oynatıcılarında çaldıkları 200'den fazla müziği skropluyor.

Last.fm profili oluşturun

Pano

Bir görüş bildir. Last.fm'de oturum açın veya üye olun.

Şu Anda Dinleyenler

En Çok Dinleyenler